کد خبر: 99743 A

اولین مجمع عمومی عادی خانه مطبوعات استان البرز در سال 92:

برای تصویب این اساسنامه اصرار و اجباری وجود ندارد ولی مطبوعات و فعالان عرصه رسانه استان باید این مطلب را بدانند، اگر می‌خواهند از سایه و چتر حمایتی ارشاد استان، بهره مند شوند باید با تصویب این اساسنامه موافقت کنند.

ایلنا: اولین مجمع عمومی عادی خانه مطبوعات استان البرز در سال ۹۲ به دلیل نرسیدن به حد نصاب قانونی از رسمیت خارج شد.

به گزارش ایلنا در کرج، بعد از ظهر دیروز، اولین مجمع عمومی عادی خانه مطبوعات استان البرز، با دستور کار تصویب اساسنامه ابلاغی هماهنگ وزارت ارشاد به خانه‌های مطبوعات سراسر کشور در این استان، در سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز تشکیل شد.

بنابراین گزارش این مجمع، بر اساس بند ۸ اساسنامه تصویب نشده خانه مطبوعات تشکیل شد، که به دلیل برخی اختلافات کهنه اصحاب رسانه استان با خانه مطبوعات و بعضا جدی نگرفتن برگزاری این مجمع توسط اعضا، نتوانست به حد نصاب برسد و از رسمیت خارج شد، که بر اساس بند مذکور، تشکیل مجدد مجمع به منظور تصویب اساسنامه این تشکل صنفی به ۱۵ روز دیگر موکول شد.

از نکات قابل توجه و تامل در برگزاری این مجمع غیر رسمی، اظهار نظر برخی از اصحاب رسانه، معاون مطبوعاتی ارشاد استان البرز، تایید و تشویق عملکرد چند مدت خانه مطبوعات، با وجود اختلافات عمیق و ریشه دار اصحاب رسانه با این تشکل نوپای صنفی در استان بود.

در این مجمع که حسین زودبین، معاون مطبوعاتی ارشاد البرز به عنوان نماینده این اداره، حضور داشت، حمایت اداره کل ارشاد از مطبوعات استان را در گرو تصویب اساسنامه تدوین شده وزارت ارشاد دانست و تاکید کرد: برای تصویب این اساسنامه اصرار و اجباری وجود ندارد، ولی مطبوعات و فعالان عرصه رسانه استان باید این مطلب را بدانند، اگر می‌خواهند از سایه و چتر حمایتی ارشاد استان، بهره‌مند شوند باید با تصویب این اساسنامه موافقت کنند.

در ادامه جلسه برخی از فعالان عرصه رسانه استان، ضمن مخالفت با نظر معاون مطبوعاتی ارشاد استان، خواستار اعمال نظر خواهی بیشتر از فعالان مطبوعاتی درتدوین و تصویب اساسنامه این تشکل صنفی خصوصی، و به تعویق افتادن تصویب این اساسنامه تا زمان تغییر احتمالی مدیریت جدید ارشاد استان البرز شدند.

برگزاری اولین مجمع عمومی عادی خانه مطبوعات استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر