کد خبر: 103425 A

79 درصد از پرونده‌های ارجاعی به مددکاران اجتماعی در کلانتری‌های استان ایلام به مصالحه انجامید.

ایلنا: فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به ارائه خدمات مشاوره‌ای به بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مراجعه کننده در ۵ ماهه ابتدای امسال، گفت: ۷۹ درصد از پرونده‌های ارجاعی به مددکاران اجتماعی در کلانتری‌های این استان به مصالحه انجامید.

به گزارش ایلنا «سردار علی دولتی» گفت: طی ۵ ماهه ابتدای سال جاری تعداد ۲ هزار و ۲۲۰ نفر به مرکز مشاوره انتظامی استان و مددکاران مستقر درکلانتری شهرستان‌های تابعه مراجعه کرده و از خدمات مشاوره‌ای و مددکاری این مرکز استفاده کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد یک هزار۹۶۸مورد توسط مددکاران اجتمکاعی در کلانتری‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته و ۲۵۲ مراجعه کننده نیز به مرکز مشاوره استان مراجعه نموده‌اند.

فرماندهی انتظامی استان ایلام یاد آور شد: طی این مدت و از کل پرونده‌های تشکیل شده در کلانتری‌های استان تعداد یک هزار و۵۶۲ مورد قبل از ورود به مرجع قضایی به مصالحه انجامید.

این مقام مسئول با اشاره به روند کیفی کار مددکاران اجتماعی در کلانتری‌های استان گفت: بیشترین مراجعات به کار‌شناسان مرکز مشاوره در حوزه‌های مختلف حقوقی، خانوادگی، انتظامی، اعتیاد، مشکلات دوران نوجوانی، آسیب‌های اجتماعی ومشاوره تحصیلی بوده است.

وی اضافه کرد: ۳۰ مراجعه کننده نیز به نهادهای حمایتی و خدماتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی معرفی شدند.

سردار دولتی با اشاره به عملکرد موفق این مرکز در سال گذشته گفت: تقویت کمی و کیفی مرکز مشاوره در مرکز استان و مددکاری کلانتریهای سطح استان در دستور کار معاونت اجتماعی انتظامی استان قرار دارد.

وی انجام مشاوره‌های فعال، حضور کار‌شناسان مرکز در مدارس و مساجد، تهیه و توزیع بسته‌های آموزشی و... را از دیگر اقدامات این مرکز در ۵ ماهه ابتدای سال جاری خواند.

گفتنی است مرکز آرامش فرماندهی انتظامی استان ایلام واقع در بلوار امام علی (ع) شهر ایلام با شماره تماس‌های ۳۳۳۴۱۷۰ و ۲۱۸۳۸۲۸ آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به صورت رایگان در زمینه‌های روان‌شناختی، خانوادگی، ازدواج، تحصیلی، حقوقی، انتظامی و... به همشهریان عزیز است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر