کد خبر: 16572 A

در مراسمی مراسم بزرگداشت آیت الله شیخ محمدتقی مروارید در شهر مهران برگزار شد.

ایلنا – ایلام: در مراسمی با حضور فرماندار، امام جمعه، مسئولان ادارات و اقشار مختلف مردم مراسم بزرگداشت آیت الله شیخ محمدتقی مروارید در شهر مهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگارایلنا در این مراسم امام جمعه مهران در سخنانی به برجستگی‌های اخلاقی و اجتماعی آیت‌الله محمدتقی مروارید اشاره كرد و گفت: بزرگ‌ترین خصوصیت اخلاقی این بزرگوار روحیه ساده‌زیستی و تواضع ایشان بود كه سعی می‌كرد با الهام از آموزه‌های دینی بیشتر در خدمت مردم باشد.

حجت‌الاسلام روح الله ولد بیگی دوری از دنیا و تجمل‌پرستی ظاهری را از دیگر ویژگی آیت الله مروارید برشمرد و افزود: این عالم جلیل‌القدر آن قدر سعه صدر و فضایل اخلاقی داشت كه گاه دوستان و همراهان ایشان در مقام علمی و مرتبت فضایل او به حیرت و تعجب می‌افتادند.

امام جمعه مهران اظهار داشت: در طول تاریخ علما و روحانیان به عنوان پرچمداران واقعی شرف و عزت اسلام هرگز اجازه ندادند توهین و بی‌حرمتی به مقدسات صورت گرفته و ظلم مضاعفی به مردم انجام شود.

وی گفت: از دوران معاصر آنچه در اذهان عمومی می‌توان سراغ گرفت نجابت علما و ایستادگی آنها در برابر دشمنان كافر بوده است.

حجت‌الاسلام ولد بیگی اظهار داشت: علمای استان كه از این دیار در سنگر مجاهدت دینی و اسلامی تربیت یافته و به‌پا خواسته‌اند در دوران انقلاب به استوانه‌های عظیم و پایگاه مردمی تبدیل شدند.

وی اظهار داشت: این عالم مجاهد هم در دوران مبارزات انقلابی و هم در عصر حاضر با اندوخته علمی و زهد و پارسایی خود بزرگ‌ترین هادی جامعه بودند.

شیخ محمد تقی مروارید از روحانیون برجسته استان ایلام و کشور بود که نماینده استان ایلام در مجلس خبر گان رهبری در ادوار گذشته بود.

وی در دوران قبل از انقلاب و نیز پس از انقلاب و بویژه دوران دفاع مقدس نقش مهمی ایفا کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر