کد خبر: 17618 A

3400 دانش آموز از شهر ایلام در قالب ۱۰ کاروان به مناطق عملیاتی و جنگی دوران ۸ سال جنگ تحمیلی اعزام می شوند.

ایلام - ایلنا: فرمانده سپاه ناحیه ایلام اظهار داشت: ۳۴۰۰ دانش آموز از شهر ایلام در قالب ۱۰ کاروان به مناطق عملیاتی و جنگی دوران ۸ سال جنگ تحمیلی اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ایلام، شاکرمی تصریح کرد: دانش آموزان شرکت کننده در این اردو‌ها از مناطق مرزی و جنگی دهلران (شرهانی)، اهواز (اردوگاه شهید چمران) و … دیدن می‌نمایند و از نزدیک در جریان رشادت‌ها و حماسه‌های خلق شده در این مناطق قرار خواهند گرفت.

فرمانده سپاه ناحیه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: از برنامه‌های شاخص و بارزی که در این اردو‌ها دنبال می‌شود، بازسازی عملیات‌های برجسته کشوری، چگونگی شهادت شهید فهمیده و همچنین نحوهٔ اعزام دانش آموزان در زمان دوران دفاع مقدس می‌باشد.

وی با بیان اینکه در طی مسیر‌ها راویان، دانش آموزان را با گفتگو و بحث و تبادل نظر همراهی می‌کنند، ابراز داشت: تشریح عملیات‌های انجام گرفته در مناطق جنگی دهلران و اهواز و نقاطی که اردوهای راهیان نور از آن دیدن می‌کنند، در برنامه‌های این اردو‌ها قرار دارد.

سرهنگ شاکرمی در ادامه افزود: برخی از ناگفته‌های عملیات‌ها و همچنین وقایع، مرادهای هر یادمان را بازگویی می‌نمایند و با توجه به اینکه دانش آموزان اعزامی، برای اولین بار بازدید مناطق جنگی را تجربه می‌کنند نوعی خودسازی و آشنایی با مفهوم واقعی یادمان‌های دوران ۸ سال جنگ تحمیلی صورت خواهد گرفت که روحیه ایثار، فداکاری، شهادت را به دانش آموزان انتقال می‌دهد.

شاکرمی در ادامه به انجام تمهیدات لازم و فراهم نمودن امکانات و تجهیزات مرتبط با اسکان دانش آموزان اشاره داشت و گفت: تدابیری اندیشیده شده که تمامی امکانات و تجهیزات به منظور استفادهٔ کاروان‌های راهیان نور در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر