کد خبر: 33890 A

به مناسبت فرارسیدن اربعین قافله سالار قبیله عشق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مراسم سوگواری وعزاداری با حضور هیات رئیسه، اساتید، کارکنان ودانشجویان در محل حسینیه دانشگاه آزاداسلامی واحدایلام برگزار شد.

ایلنا - ایلام: به مناسبت فرارسیدن اربعین قافله سالار قبیله عشق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مراسم سوگواری وعزاداری با حضور هیات رئیسه، اساتید، کارکنان ودانشجویان در محل حسینیه دانشگاه آزاداسلامی واحدایلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، درابتدای این مجلس حجت الاسلام والمسلمین دکتر اکبرنژاد رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه ایلام ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی به تببین حادثه عاشورا پرداخت و گفت: هدف از قیام امام حسین امر به معروف و نهی ازمنکر و برپایی نماز بود که در این راه آخرین قطره خون خود را نثار اسلام کرد.

دکتراکبرنژاد درادامه گفت: باید راه وروش و سیره اهل بیت(ع) را درزندگی خود نهادینه کنیم تا بتوانیم با ائمه معصومین واهل بیت عصمت و طهارت محشور شویم.

وی در پایان گفت: مهمترین پیام حادثه عاشورا بحث ولایت پذیری بود و کسانی که می خواهند با ولایت اهل بیت محشور شوند باید دراین راه سختی ها و مشقت های زیادی را تحمل کنند واین کار میسر نیست مگر باتلاش و کوشش فراوان.

در ادامه این مراسم مداحان اهل بیت به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند و فضای محفل را با نام و یاد شهید دشت کربلا حضرت امام حسین (ع) عطر آگین کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر