کد خبر: 40541 A

عباس زاده استاندار،حیاتی فرماندار وجمعی از مدیران استانی وشهرستان از پروژه های عمران شهری ایلام بازدید به عمل آوردند.

ایلنا - ایلام: عباس زاده استاندار،حیاتی فرماندار وجمعی از مدیران استانی وشهرستان از پروژه های عمران شهری ایلام بازدید به عمل آوردند.

به گزارش  ایلنا ابتدای این بازدید حیاتی فرماندار گزارشی از عملکرد دولت درشهرستان را ارائه دادند وخواستار توجه بیشتر مسئولین به ایلام شد.

در ادامه عباس زاده استاندار ایلام درحاشیه بازدید از پروژه های عمران شهری ایلام عنوان داشت: وضعیت جغرافیایی و کوهستانی بودن شهر ایلام از زیبایی های منحصربفرد این شهر است.

وی ادامه داد: موهبت هایی که خداوند به شهر ایلام داده است در شهرهای دیگر دیده نمی شود اما این ویژگی های طبیعی خاص، طراحی، مدیریت و سرمایه گذاری خاص خود را می طلبد.
وی اظهار کرد: شهر ایلام ظرفیت های بسیار خوبی از نظر جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف بویژه مبلمان شهری دارد.

استاندار ایلام گفت: پروژه ها و طرح های عمران شهری، نماد شهر هستند و مردم نیز بیشتر علاقمند اجرای اینگونه طرح ها هستند.

وی افزود: تبیین و تشریح کارها و فعالیت های انجام شده برای مردم در بخش های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و کشاورزی مستلزم صرف زمان و هزینه است و در این زمینه پروژه های شهری جایگاه خاصی بین مردم دارد.

وی ادامه داد: شهر وقتی توسعه می یابد که شهروندان توسعه پیدا کرده، شهر را خانه اصلی خود بدانند و بخشی از هزینه های شهری را بپردازند.

وی با بیان اینکه کمک های دولتی در بالاترین میزان خود کمتر از 10 درصد است، اظهار کرد: مردم باید این روحیه را داشته باشند که بخشی از فرصت ها و درآمدهای خود را در اختیار شهر قرار دهند.

استاندار ایلام گفت: اقتصاد شهری با اقتصاد فرد فرد شهروندان ارتباط دارد و لازم و ملزوم و تقویت کننده یکدیگر هستند.

عباس زاده افزود: اگر اقتصاد شهر از قوت برخوردار باشد، سرمایه گذاری ها زودتر به نتیجه می رسد و نرخ سود بالا می رود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، تقویت اقتصاد شهری نیز نیازمند سرمایه گذاری و مشارکت مردم در تمامی امور مربوط به شهر است.

وی اظهار کرد: در تمامی دنیا بار اصلی هزینه های شهر بر دوش شهروندان است و بیش از 90 درصد هزینه های شهر را مردم پرداخت می کنند.

استاندار ایلام گفت: فلسفه و هدف اصلی تاسیس شوراهای اسلامی شهر این است که مردم با مشارکت خود بهتر می توانند شهر را اداره کنند.

استاندار ایلام در این بازدید از پارک محله ای هفت تیر، تپه شاهد، بازار میوه و تره بار، میدان قرآن و ایستگاه انتقال پساب تصفیه خانه آب ایلام به پارک چغاسبز بازدید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر