کد خبر: 43019 A

برای اجرای پروژه الکترولیز نمک طعام شهر ایلام اعتباری بالغ بر5500 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است.

طی آئیینی و با حضور  بهرامی نیا معاون سیاسی و امنیتی، کرمی معاون عمرانی،عسگری معاون برنامه ریزی، کریمی معاون منابع انسانی استاندار، فرماندار و جمعی از مدیران کل استان، در سومین روز از دهه مبارکه فجر پروژه تصفیه آب به روش الکترولیز نمک طعام به بهره برداری رسید.

در این مراسم ابتدا بیرنوندی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ضمن خیر مقدم و تبریک ایام ا... دهه فجر گزارشی از روند اجرای این پروژه ارائه کرد.

بیرنوندی گفت: هدف از اجرای این پروژه بهبود کیفی تصفیه آب شهر ایلام و جایگزین نمودن این شیوه بجای گاز کلر و بالا بردن ضریب ایمنی جهت حذف خطرات زیست محیطی است.

وی افزود؛ این سامانه با استفاده از مواد مصرفی نمک طعام معمولی و چهار ماده گند زدای بی خطر(کلر-هیپوکلر-ازن و اکسیژن) تصفیه آب را انجام می دهد، که همگی دارای قدرت گندزدایی بسیار بالا و سریعتر در مقایسه با گندزداهای دیگر هستند.

وی خاطر نشان کرد؛ استفاده از مواد داخلی و ارزان قیمت از دیگر مزایای این طرح است که در راستای تحقق شعار حمایت از کار و سرمایه ایرانی بوده و نیز استفاده از این شیوه حدود50 درصد صرفه جویی اقتصادی را به دنبال دارد.

مدیر عامل شرکت آبفا اضافه کرد؛ استفاده از این پروژه برای اولین بار است در سطح کشور انجام می شود، که عملیات این طرح از آبان ماه سال 1390 آغاز شد، و بحمدالله با همکاری مسئولین استان هم اکنون به ثمر نشسته است.

وی گفت: برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر5500 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است.

بیرنوندی خاطر نشان کرد؛ موضوع تأمین آب شرب بهداشتی شهروندان از دغدغه های اصلی ما بوده و کارکنان شرکت آب و فاضلاب برای جلب رضایت هر چه بیشتر مردم از هیچ کوششی فرو گذار نخواهند کرد.

در این مراسم همچنین معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ضمن ابراز خرسندی از اجرای این پروژه، اظهار داشتند؛ خدمت بی منت مسئولان در نظام جمهوری اسلامی از برکات انقلاب اسلامی ایران است و امیدوار هستیم هر چه بیشتر شاهد پیشرفت در تمام عرصه ها باشیم.

وی به پیشرفتهای علمی کشور اشاره کرد وگفت: خوشبختانه جوانان برومند این مرز و بوم با تلاش و همت والای خود روز به روز بر عزت ایران افزوده اند و هم اکنون نیزشاهد افتخارات عظیمی در تمام عرصه ها هستیم. که آوازه ایران اسلامی را در سراسر جهان طنین انداز کرده است.

وی با قدردانی زحمات مدیر عامل و مجموعه کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ابراز امیدواری کرد، با بهره برداری از این پروژه مردم دغدغه ای به لحاظ کیفیت آب آشامیدنی در شهر ایلام نداشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر