کد خبر: 46060 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام:

اماکن مذهبی را کانونی برای حفظ ارزش های اسلام ناب محمدی(ص) و نظام جمهوری اسلامی می باشد.

حجت الاسلام محمد کاروند مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، اظهار کرد: اماکن متبرکه بهترین مکان برای تزکیه نفس و روح انسان بوده و کانونی که می تواند در حفظ ارزش های اسلام ناب محمدی (ص) و نظام مقدس جمهوری اسلامی عمل کند، اماکن متبرکه و مساجد هستند.

به گزارش ایلنا وی تصریح کرد: بقاع متبرکه و اماکن مذهبی مکانی هستند که فرهنگ عامه درآن پرورش یافته و زمینه مساعدی است برای زنده نگه داشتن باورهای عامه مردم که دیرتر از مکان های دیگر دستخوش فراموشی و تحول می گردد.

حجت الاسلام کاروند با اشاره به اینکه برای بقاع متبرکه بایستی علاوه بر ارزش مذهبی، ارزش فرهنگی نیز قائل شد، افزود: توجه مسئولان کشوری و استانی برای شناسایی اماکن مذهبی، اعمال شیوه های مدیریتی نوین و جذب تسهیلات مادی و معنوی به منظور حفظ جایگاه این اماکن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، بیان کرد: ظرفیت های اماکن متبرکه برای جذب زائران باید توسعه یافته و به لحاظ تجهیزات و امکانات جانبی باید به جدیدترین فناوری ها مجهز شود.

وی یادآور شد: اداره امور اماکن مذهبی در چارچوب قوانین و رعایت دستورالعمل های مربوطه با هماهنگی و نظارت اوقاف و امور خیریه به عنوان وظیفه های مهم و ارزشمند در راستای ایجاد و رفاه حال زائران، محیطی با نشاط و معنوی، توانمندسازی منابع انسانی و جلب مشارکت افراد و نهاد ها برای پیشبرد برنامه های احیا و اعتلای بقاع متبرکه به شمار می رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر