کد خبر: 66655 A

نزدیک به 10 هزار خانوار زیرپوشش نهادهای حمایتی استان تاکنون توانمندسازی شده اند که از این تعداد حدود هفت هزار و 180 خانوار مربوط به کمیته امداد امام خمینی «ره» بوده است.

مدیرکل دفتر امور هماهنگی اقتصادی استانداری ایلام گفت: نزدیک به 10 هزار خانوار زیرپوشش نهادهای حمایتی استان تاکنون توانمندسازی شده اند که از این تعداد حدود هفت هزار و 180 خانوار مربوط به کمیته امداد امام خمینی «ره» بوده است.

به گزارش ایلنا حیدر نعمتی در نشست شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور مجتبی اعلایی معاون این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: 22 درصد از جمعیت 577 هزار نفری ایلام زیرپوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند.

وی افزود: بر پایه مفاد برنامه پنجم توسعه سالانه باید دستکم 10 درصد افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی از چرخه خارج شوند.

مدیرکل دفتر امور هماهنگی اقتصادی استانداری ایلام ادامه داد: اطلاعات 42 هزار خانوار زیرپوشش نهادهای کمیته امداد و بهزیستی تا پایان سال 90 در بانک اطلاعاتی جمع آوری شده است.

نعمتی یادآور شد: 10 هزار خانوار زیر پوشش نهادهای حمایتی استان ایلام تاکنون توانمندسازی شده اند که از این تعداد هفت هزار و 180 خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و دو هزار و 768 خانوار نیز مربوط به بهزیستی است.

وی تامین مسکن خانوارهای نیازمند را از برنامه های استان در راستای محرومیت زدایی عنوان و تاکید کرد: 527 میلیارد ریال برای ساخت مسکن خانوارهای زیرپوشش نهادهای حمایتی استان نیاز است.

مدیرکل دفتر امور هماهنگی اقتصادی استانداری ایلام اضافه کرد: 15 هزار و 135 بیکار زیر پوشش نهادهای حمایتی در استان تاکنون شناسایی شده اند که اعتبار مورد نیاز برای اشتغال این افراد دو هزار و 270 میلیارد ریال برآورد شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر