کد خبر: 66750 A

فرمانده پلیس راه ایلام از توقیف دودستگاه خودرو از ناوگان عمومی حمل مسافر و بار بعلت تخلفات مکرر و مبلغ جریمه بیش از یک میلیون تومان خبر داد.

فرمانده پلیس راه ایلام از توقیف دودستگاه خودرو از ناوگان عمومی حمل مسافر و بار بعلت تخلفات مکرر و مبلغ جریمه بیش از یک میلیون تومان خبر داد.

به گزارش ایلنا سرهنگ" فضل الله شیری" دراین باره گفت:پلیس در راستای اجرای تبصره ماده 8و بند (د) ماده 10قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی تعداد دو دستگاه خودرو از ناوگان عمومی حمل ونقل باری و مسافری که بعلت تخلفات توسط مامورین این یگان شناسایی شدند.

فرمانده پلیس راه ایلام افزود: پس از استعلام از سیستم اجراییات مشخص گردید این دو دستگاه خودرو علاوه بر تخلفات ارتکابی داری تخلفات حادثه ساز دیگر و مبلغ خلافی بیش از یک ماییون تومان هستند.

وی اضافه کرد:کامیون بنزباری با 69فقره تخلف و مبلغ دومیلیون بیست هزار تومان جریمه که عمده تخلف آنها سبقت غیر مجاز، انحراف بچب،نقص سیستم روشنایی و... در سطح راهها بوده توقیف شد.

این مقام مسئول ادامه داد:سواری سمند عمومی که دارای 103 فقره تخلف و مبلغ جریمه یک میلیون هفتصدو شصت سه هزار تومان بود ه که از جمله تخلفات وی را سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ می توان نام برد.

فرمانده پلیس راه ایلام خاطرنشان کرد: جلوگیری ازتردد وسایل نقلیه خطرآفرین، کاهش تصادفات ناشی ازنقص فنی خودروها،جلوگیری ازآلودگی هوارا ازجمله اقدامات اجرای این قانون خواند.

این مقام مسئول یادر آوری نمود: که رانندگان وسایل نقلیه عمومی باتوجه به مسئولیت آنان و استفاده عموم از این ناوگان می بایست تابع قوانین ومقررات راهنمایی و رانندگی باشند که شاهد رخدادهای ناگوار در سطح جاده ها توسط این ناوگان نباشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر