کد خبر: 75546 A

از ابتدای سال 1392 تاکنون نظارت و کنترل های مستمر کارشناسان استاندارد در بازارچه مرزی مهران و بررسی پرونده های صادراتی، 6546تن کالای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد به کشور عراق صادر شده است.

ایلنا-ایلام: مدیرکل استاندارد استان ایلام از صدور 6546 تن کالای استاندارد از بازارچه مرزی مهران به عراق خبر داد و گفت: از ابتدای سال 1392 تاکنون پس از بازرسی ها، نظارت و کنترل های مستمر کارشناسان استاندارد در بازارچه مرزی مهران و بررسی پرونده های صادراتی، این میزان کالای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد به کشور عراق صادر شده است.

محمد مددی با اعلام این مطلب اظهار نمود: انواع آجر، سنگ های ساختمانی، موزاییك و کالاهای شیمیایی بیشترین محصولات و کالاهای صادر شده استاندارد بوده است.

وی افزود: 208 تن کالای وارداتی استاندارد شامل روغن زیتون تصفیه نشده، نیز از عراق و از مرز بین المللی مهران به کشور وارد شده است.

مددی در پایان گفت: صدور 2 مورد گواهی انطباق کالای وارداتی برای محصول روغن زیتون تصفیه نشده، و تعیین ماهیت 93 نمونه کالای صادراتی از جمله الیاف پلی استر، پارچه، سنگ های ساختمانی، سیلیس، بنتونیت و آهک از دیگر اقدام های نمایندگی استاندارد ایلام در بازارچه مرزی مهران از ابتدای سال 92 تاکنون بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر