کد خبر: 75953 A

پس از بررسی‌های صورت گرفته 8 طرح تأیید و جهت اخذ کد پژوهشی به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو ارسال شد، که تاکنون 3 طرح موفق به اخذ کد ملی شده‌اند و مراحل عملیاتی انجام طرح‌های مذکور شروع شده است.

ایلنا-ایلام: رشیدی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، عملکرد بخش تحقیقات شرکت در سال 91 را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از ایلام، معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت با بیان اینکه لازمه انجام صحیح پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی، اداری، تحقیق و پژوهش است، گفت: اولویت‌های تحقیقاتی در سال 91، با توجه به مشکلات موجود در صنعت آب و فاضلاب و با توجه به اصل نوآوری و استفاده از فناوری‌های جدید اعلام شده بودند.

وی افزود؛ سال گذشته 17 پروپوزال در ارتباط با اولویت‌های مختلف پژوهشی به دبیرخانه کمیته تحقیقات شرکت ارائه شد و پس از بررسی‌های صورت گرفته 8 طرح تأیید و جهت اخذ کد پژوهشی به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو ارسال شد، که تاکنون 3 طرح موفق به اخذ کد ملی شده‌اند و مراحل عملیاتی انجام طرح‌های مذکور شروع شده است.

وی ادامه داد؛ تعداد 10 طرح تحقیقاتی که جزء اولویت‌های تحقیقاتی سال‌های 90 و 91 می‌باشند هم اکنون در دست انجام هستند که عموماً با توجه به ماهیت طرح‌ها و مدت زمان اجرای آن‌ها بیشتر از 2 سال طول خواهد کشید.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت اضافه کرد: کمیته تحقیقات شرکت با هدف کمک به انجام طرح‌های پژوهشی، دانشجویی مرتبط با صنعت آب و فاضلاب نسبت به حمایت از 7 پایان نامه دانشجویی با موضوعات مختلف اقدام نموده است، و تفاهم نامه‌هایی نیز با مراکز علمی و دانشگاهی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و مرکز جهاد دانشگاهی ایلام انجام شده است.

رشیدی خاطر نشان کرد راه اندازی کتابخانه علمی ستاد شرکت و حضور فعال در همایش‌های علمی مختلف از جمله فعالیت‌های کمیته تحقیقات در سال گذشته بوده است.

شایان ذکر است واحد صادر کننده مجوز و کد ملی دفتر آموزش تحقیقات و فناوری وزارت نیرو می‌باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر