کد خبر: 76073 A

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان ایلام با هشدار در خصوص برخی پیامدهای استفاده از بلوتوث، به خانواده ها توصیه کرد تا حد امکان از ذخیره کردن تصاویر شخصی در تلفن همراه پرهیز کنند.

ایلنا-ایلام: سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان ایلام با هشدار در خصوص برخی پیامدهای استفاده از بلوتوث، به خانواده‌ها توصیه کرد تا حد امکان از ذخیره کردن تصاویر شخصی در تلفن همراه پرهیز کنند.

به گزارش ایلنا، سرگرد «علی کسانی» با اعلام این مطلب گفت: فیلم و عکس‌های ذخیره شده در تلفن‌های همراه و رایانه‌ها به دلیل استفاده از فناوری بلوتوث به راحتی قابل و نقل و انتقال و جابه‌جایی است.

وی خاطر نشان کرد: استفاده نادرست از برخی تلفن‌های همراه مجهز، نارضایتی برخی شهروندان را به دنبال داشته است به همین دلیل مردم باید با هوشیاری کامل، نکات و هشدارهای پلیس را در این رابطه جدی بگیرند.

سرپرست فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان اظهار داشت: مردم باید تصاویر محرمانه و خصوصی خانوادگی خود را در تلفن‌های همراهشان ذخیره نکنند چرا که علاوه بر خطر انتقال از طریق بلوتوث، امکان گم شدن یا سرقت گوشی و استفاده غیرمجاز از این تصاویر نیز وجود دارد در صورت ضرورت استفاده از فناوری بلوتوث برای ارتباط با یک دستگاه، آن را در حالت مخفی قرار دهید.

سرگرد «کسانی» ادامه داد: اطلاعات و فایل‌های اطلاعاتی که از مجاری ناشناس و مشکوک به خصوص زمانی که یک فایل اجرایی با پسوند نامتعارف برای شما ارسال می‌شود را قبول نکنید.

وی در پایان افزود: هنگام اتصال به اینترنت از طریق گوشی‌های تلفن همراه، مراقب نامه های الکترونیکی مشکوک و سایت‌های اینترنتی فریبنده باشید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر