کد خبر: 82388 A

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر از اعضاء خانواده های مددجوی این شهرستان در زمینه بافت و تولید فرش‌های نفیس به فعالیت اشتغال داشته‌اند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ایوان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر از اعضاء خانواده‌های مددجوی این شهرستان در زمینه بافت و تولید فرش‌های نفیس به فعالیت اشتغال داشته‌اند.

به گزارش ایلنا، عبدالکریم بیگ‌زاده اظهار داشت: از آنجایی‌که این نهاد تمهیدات مناسبی برای برای بافندگان فرش مددجویان در نظر گرفته و تولیدات آنان با قیمت مناسب خریداری می‌شود روز به روز شاهد رشد و استقبال بیشتر بافندگان در زمینه تولید فرش دستباف در شهرستان ایوان هستیم.

وی با اشاره به اجرای طرح بیمه اجتماعی مجریان طرحهای اشتغال زائی و همچنین برگزاری آموزش‌های مقدماتی و پشرفته فرش بافی برای دختران خانواده‌های تحت حمایت افزود: استقبال خانواده‌های تحت حمایت برای اجرای طرحهای قالی بافی و رقابت در زمینه تولید فرش بی‌نظیر است.

وی همچنین اظهار کرد: هم اکنون تعداد ۱۷۰ طرح قالی بافی مربوط به مددجویان تحت حمایت این نهاد در شهرستان ایوان فعال می‌باشد.

بیگ‌زاده اضافه کرد: رویکر این نهاد در زمینه تولید فرش در دو سال اخیر تولید فرشهای نفیس و تمام ابریشم بوده که گا‌ها فرشهای ۶ متری ابریشمی تولیدی مددجویان تا ۱۸۰ میلیون ریال هم به فروش می‌رسند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر