کد خبر: 84773 A

راه خردمندانه و اسلامی این است که حرمت‌ها را از این پس حفظ کنند و شعور مردم را به رسمیت بشناسند و بدانند عصر ارتباطات و دانش است و مردم نیز، به معنای واقعی کلمه، بصیرت دارند.

ایلنا: حسن رستم زاد با تأکید بر نقش تأثیرگذار آیت الله هاشمی رفسنجانی و دولت اصلاحات در پیروزی روحانی تأکید کرد: در سال‌های اخیر بسیاری کوشش کردند تا بزرگانی مثل هاشمی و اطرافیان آن‌ها را خائن، مرعوب و.. معرفی کنند اما رأی مردم نشان داد که ملت ما اسیر این جوسازی‌های غیرمنصفانه نمی‌شود و خادمان خود را به خوبی می‌شناسد.
به گزارش ایلنا، عضو شورای مرکزی ستاد ملی فجر صادق تصریح کرد: بدون شک نقش حمایت این بزرگان از آقای روحانی در ایجاد اعتماد عمومی و خلق حماسه سیاسی ۲۴ خرداد انکار ناپذیر است.
مسوول کمیته شبکه‌های اجتماعی ستاد مرکزی دکتر روحانی در تفسیر خود از رأی مردم به روحانی گفت: این رأی، رای به رهبری بود که از مردمش خلق حماسه را خواست، رای به روحانی رأی به اعتدال، تعامل با جهان، اقتدار ایران، عقلانیت و خردورزی و به سخنی دقیق‌تر رأی به اصلاح و اخلاق بود.
وی با ستایش از عملکرد کاندیدا‌ها، هوادارانشان و مردم در انتخابات یازدهم، گفت: رأی مردم پاسخی مدنی به هجمه‌های رسانه‌ای غیرمنصفانه‌ای بود که در سال‌های اخیر علیه نیروهای معتدل، خردمند و دوستدار منافع ملی صورت گرفته بود.
عضو شورای مرکزی ستاد ملی فجر صادق گفت: راه خردمندانه و اسلامی این است که حرمت‌ها را از این پس حفظ کنند و شعور مردم را به رسمیت بشناسند و بدانند عصر ارتباطات و دانش است و مردم نیز، به معنای واقعی کلمه، بصیرت دارند.
رستم زاد گفت: در تمام نظرسنجی‌هایی که در دوهفته آخر مانده به انتخابات از سوی ستادهای دکتر روحانی ودکتر عارف انجام می‌دادیم، نشان می‌داد درصورت ائتلاف آقایان عارف وروحانی احتمال پیروزی در دور اول بسیار زیاد است.
وی با اشاره به اینکه حماسه سیاسی مردم دشمن را مایوس کرد، افزود: مردم ایران در این انتخابات تمام نجابت و گذشت خویش را به نمایش گذاشتند که این امر بارِ سنگینی بر دوشِ دولت آقای دکتر روحانی است که باید این مطالبات به‌حق را پاسخ گوید.
مسئؤل کمیته شبکه‌های اجتماعی ستاد مرکزی دکتر روحانی با اشاره به سوابق مبارزاتی دکتر روحانی گفت: ایشان مدیری قوی مدبر و شایسته است. در دوران خفقان قبل از پیروزی انقلاب مبارزات چشمگیری داشته است. بعد از انقلاب هم چه در دوران دفاع مقدس چه پس از آن و در دوران سازندگی وچه در شورای عالی امنیت ملی ومدیریت پروژه هسته‌ای توانمندی خود را به نمایش گذاشته است.
رستم زاد در خصوص تشکیل کابینه اظهار کرد: باید با انتخاب افراد متخصص، نخبه و امتحان پس داده، وکسانی که خادم مردم بوده‌اند کابینه‌ای تشکیل شود که مشکلات اقتصادی را حل کنند، اقتدار ملی واحترام بین المللی را احیا نمایند، توسعه سیاسی، فرهنگی واجتماعی که گفتمان اصلی انقلاب واصلاحات است را جاری و ساری کنند ودر یک جمله عزت مردم ایران را حفظ کنند.
وی ضمن اشاره به فضای امیدوارانه‌ای که پس از انتخابات در جامعه شکل گرفته بیان کرد: در فرصت تاریخی و بی‌نظیری که امروز برای کشور شکل گرفته شرایط برای تشکیل دولتی مقتدر و کارآمد به وجود آمده است.
عضو شورای مرکزی ستاد ملی فجر صادق ادامه داد: برگزیدن وزرای شایسته می‌تواند به ترمیم گسل ایجاد شدهٔ اقتصادی و سیاسی در سطح ملی منجر شده و با ایجاد تعامل میان همه نیرو‌ها زمینه برای گستراندن هرچه بیشتر سایه این سرزمین کهن بر سر ایرانیان، فراهم شود.
عضو شورای مرکزی ستاد ملی فجر صادق ضمن اشاره به توانمندی‌ها و برنامه‌های سایر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: امیدواریم که دولت تدبیر و امید در ترکیب کابینه از افراد توانمند و باسابقه و دارای برنامه مدون استفاده کند.
رستم زاد گفت: توسعه سیاسی موجب توسعه اقتصادی خواهد شد به همین سبب می‌خواهیم تا برنامه ریزی شود و فعالیت‌های ممکن در در دانشگاه‌ها و... برای توسعه سیاسی با پایه‌های محکم پیگیری شود تا سال‌های پیش رو سکویی برای پرش جامعه ایران به‌سوی توسعه شود.
رابط غرب کشور ستاد ملی فجر صادق ضمن بیان اینکه رفتار دکتر عارف اخلاق را به سیاست برگرداند، اظهار کرد: رفتار آقای عارف به نماد بلوغ سیاسی مردم ایران تبدیل شد و درسی از بزرگواری، اخلاق، تصمیمات به موقع و درست به همه داد. و به سخن دیگر به همگان آموزش داد که می‌شود هم اخلاق مدار و هم سیاستمدار بود.
وی ادامه داد: دکتر عارف مبانی اصلاح طلبی را بیان کرد و این مبانی از سوی دکتر روحانی باید به خوبی پیگیری شود.
مسؤل کمیته شبکه‌های اجتماعی ستاد مرکزی دکتر روحانی در خصوص ایجاد فضای نشاط و امید در دانشگاه‌ها گفت: با توجه به تصفیه، اخراج و بازنشسته کردن بسیاری از اساتید باید وزیر علومی انتخاب شود که بتواند این امور را اصلاح کرده تا بار دیگر دانشگاه به محلی برای تضارب آرا تبدیل شود.

عضو شورای مرکزی ستاد ملی فجر صادق ضمن نقد نگاه امنیتی به دانشگاه اظهار کرد: دولت جدید بایستی فضا را برای فعالیتهای دانشجویی باز کرده تا دانشجو بتواند نظر خود را بیان کند و در فضای سیاسی و اجتماعی به خوبی ایفای نقش کند.

رستم زاد در خصوص رفتار مردم قبل و بعد از برگزاری انتخابات گفت: واقع امر این است که جامعهٔ ایرانی با رفتار مدنی خود در روز بزرگ ِانتخاب، نشان داد که پتانسیل آن را دارد تا در برهه‌ای دیگر از تاریخ خود، قامت برکشد و در انتخابی مدارا مدار، راهی دیگر به سوی آیندهٔ خود باز کند. همچنان که در‌‌ همان شب انتخاب، شور مردم با شعور مدنیشان تؤام گشت و شب به یاد ماندنی‌ دیگری را در تاریخ سرزمین کهن ایران به یادگار گذاشت. اما نباید فراموش کنیم که تداوم این شور و شعور مدنی، مستلزم آن است که موج تحول خواهی‌ی ایجاد شده، فرا‌تر از الزام و خواست ِاعتدال و اصلاح صرف عمل کند و بیندیشد، و این تنها می‌تواند با عنایت به نگرشی همه سویه و ملی نگر، ایجاب و ایجاد شود.

وی در خصوص انتظاراتی که به عنوان یک شهروند ایلامی و عضو فعال ستاد از دولت جدید دارد بیان کرد: مردم ایلام همواره و در تمامی عرصه‌های انقلاب و دفاع مقدس پشت سرامام، انقلاب، نظام ورهبری بوده‌اند.

رابط غرب کشور ستاد ملی فجر صادق اضافه کرد: ایلام هم مسایل و مشکلات عدیده‌ای دارد و هم دارای ظرفیت‌ها وپتانسیل بسیار بالایی است چه به لحاظ منابع طبیعی ومعادن ومخازن زیرزمینی چه به لحاظ نیروی انسانی متخصص وتحصیلکرده که متاسفانه تاکنون از این افراد شایسته در سطح مدیران ارشد و حتی میانی خیلی استفاده نشده است لذا انتظار داریم با توجه به اینکه از استانهایی هستیم که بیشترین رای را به آقای دکتر روحانی داده‌ایم توجه بیشتری را به استان مبذول داشته واز ایلامی‌ها در بدنه دولت ودر سطح معاونت رییس جمهور ووزارتخانه‌ها وروسای سازمان‌ها استفاده نمایند.

وی تاکید کرد: دراین راستا ما هم اقدام به تشکیل میز استان نموده وتلاش‌ها ورایزنی‌هایی را با بزرگان برای تحقق این منظور آغاز کرده‌ایم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر