کد خبر: 85109 A

طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان ایلام با عنوان آسمانی‌ها، در مسجد ثقلین و کانون صراط آغاز شد.

ایلنا: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در مراسم آغاز به کار این طرح در ایلام، گفت: کلاس‌های اوقات فراغت با محوریت آموزش‌های قرآنی از ابتدای تیرماه آغاز و تا دهه کرامت ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا وی، افزود: برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد با هدف آشنایی بیشتر جوانان و نوجوانان با فعالیت‌های این کانون‌ها و زمینه‌سازی جهت بروز استعدادهای درخشان آن‌ها اجرا می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، با بیان اینکه تقویت کارکردهای مساجد از برنامه‌های اوقات فراغت است، ابراز کرد: ایجاد نشاط دینی و مقابله با تهاجم فرهنگی از وظایف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند که توجه به این امر نیازمند توجه هرچه بیشتر مسئولان دارد.

حجت الاسلام چراغی‌پور، یادآور شد: برگزاری کلاس‌های قرآنی و نهج البلاغه، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی، بازدید از مراکز صنعتی و برپایی نمایشگاه از آثار شرکت کنندگان در طرح‌های اوقات فراغت از جمله این برنامه هاست.

وی، با بیان اینکه در حال حاضر ۶۲ کانون فرهنگی و هنری مسجد در شهرستان ایلام فعالیت دارند، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته کلاس‌های آموزش قرآن کریم، طرح تلاوت نور و جلسات قرآئت قرآن در تمامی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان صورت می‌گیرد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، با اشاره به استقبال گسترده جوانان و نوجوانان از فعالیت‌های فرهنگی در مساجد، تصریح کرد: در حال حاضر در حدود ۳ هزار جوان و نوجوان ایلامی از برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد در سطح استان بهره‌مند شده‌اند.

حجت الاسلام چراغی‌پور خاطرنشان کرد: تلاش برای ارتقا اقامه نماز و معرفی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به جامعه از دیگر رویکردهای برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایلام است.

گفتنی است، در این مراسم حجت الاسلام جواد نوری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام و جمعی از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری شهرستان ایلام حضور داشتند.

طرح اوقات فراغت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر