کد خبر: 86547 A

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام از اهدا و ارسال ۴۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه مرکزی حرم مطهر حضرت امیرالمومنین علی(ع) در نجف اشرف خبر داد.

ایلنا: حجت الاسلام علی چراغی‌پور، با بیان این مطلب به خبرنگاران در ایلام، گفت: این تعداد کتاب به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان به حرم مطهر علی (ع) ارسال شده است.

به گزارش ایلنا وی، با بیان اینکه هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تقویت کتابخانه‌های مرکزی بارگاه ملکوتی حضرت امیرالمومنین (ع) ارسال بشده است، افزود: این تعداد کتاب با موضوعات دین، مذهب، فلسفه، منطق، علوم اجتماعی، روان‌شناسی، تاریخ، جغرافیا به زبان عربی و کتب ادعیه و قرآن کریم اهدا شده است.

حجت الاسلام چراغی‌پور، گفت: این تعداد کتاب از طریق ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایلام از طریق مرز مهران به کشور عراق از برنامه‌های تعاملی فرهنگی و مذهبی بین دو کشور است، تحویل مسئولان عراقی خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، با اشاره به اینکه این تعداد کتاب به همت ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور تهیه شده است، ابراز کرد: اعتبار این کتاب‌ها بالغ بر سه میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی، یادآور شد: ارسال این تعداد کتاب در پی بازدید سال گذشته هیئت فرهنگی عراقی از دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام و موافقت ستادعالی کانون‌های مساجد کشور صورت گرفته است.

مراسم ارسال این تعداد کتاب با حضور علوی فر، نماینده ویژه حرم مطهر حضرت علی (ع) در ایران و جمعی از مسئولان فرهنگی و اجرایی استان برگزار شد.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر