کد خبر: 88470 A

جانشین انتظامی استان "ایلام":

پلیس با کسانی که باعث سلب آسایش و امنیت جامعه هستند برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

جانشین انتظامی استان «ایلام» با اشاره به اینکه انحراف و اخلاق ضد اجتماعی زاییده اعتیاد است، گفت: رد پای اعتیاد در جرایم خشن مشهود است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «حسن سماواتی» با بیان این مطلب گفت: معضل اعتیاد ضمن آزردگی و ناراحتی خاطر و عدم احساس آسایش خانواده‌ها، ریشه اصلی بسیاری ازبزهکاری‌ها و ناهنجاریهای اجتماعی دیگر از جمله سرقت، قتل، فساد و... می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه اشاعه مواد مخدر صنعتی و ترویج فساد و بی‌بند و باری از تلاشهای استعمارگران و دشمنان انقلاب برای به چالش کشیدن جوانان ایران اسلامی است، گفت: دشمن از هر حربه‌ای برای نابودی نسل جوان ما بهره می‌گیرد و مواد مخدر و بویژه نوع صنعتی و جدید آن بهترین راه برای اینکار می‌داند.

جانشین انتظامی استان ایلام افزود: امروز نیروی انتظامی سازمانی به روز و پویایی است که در دفاع از ارزش‌های اسلامی و مبارزه با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر زبان زد سایر کشور‌های جهان است.

وی با بیان اینکه پلیس با افرادی که در امر تهیه و توزیع مواد مخدر هستند قاطعانه برخورد می‌کند، تصریح کرد: پلیس با کسانی که باعث سلب آسایش و امنیت جامعه هستند برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

این مقام مسئول در استان گفت: در راستای مبارزه با مواد مخدر و با اجرای طرح‌های متعدد انتظامی از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به شناسایی و دستگیری عاملان تهیه و توزیع مواد مخدر در چندین مرحله اقدام- شده است.

سرهنگ سماواتی با اشاره به افزایش ۹۲ در صدی کشفیات مواد مخدر در سه ماهه ابتدای سال جاری در این استان گفت: استان ایلام محل بارانداز و ترانزیت مواد مخدر نیست ولی با این وجود نیروی انتظامی همواره تلاش دارد از ورود مواد افیونی به داخل استان جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر ارتباط نزدیک اعتیاد و وقوع جرم گفت: افراد معتاد به نوعی در افزایش جرم و جنایت نقش دارند.

جانشین انتظامی استان ایلام اضافه کرد: همگام با افزایش مصرف مواد مخدر میزان بزهکاری وشدت آن در جامعه رو به تزاید می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه انحراف و اخلاق ضد اجتماعی تولید اعتیاد است گفت: بررسی‌های کار‌شناسان و آمارهای موجود حکایت از آن دارد که ردپای اعتیاد در جرایم خشن کاملا مشهود است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر