کد خبر: 88475 A

هنرمندان و اهالی قلم با هنر خود می‌توانند در عرصه فرهنگی تحولات چشم گیری ایجاد کنند که زبان و ابزار هنری یکی از موثر‌ترین وسایل انتقال مضامین و معانی در جامعه است.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکشاهی با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و اجرایی استان ایلام در این شهرستان افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش ایلنا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این مراسم گفت: فرهنگ و هنر یکی از امورات زیربنایی در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود که توسعه هر جامعه‌ای در گرو این دو مقوله است.

علی گهرسودی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی انقلاب فرهنگی بوده است، تصریح کرد: افتتاح و بهره برداری از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ملکشاهی، یکی از نیازهای ضروری این شهرستان بوده که با همت و مساعدت مسئولان تشکیل و راه اندازی شد.

وی، با بیان اینکه مردم غیور و عزیز منطقه ملکشاهی حق زیادی بر گردن ما دارند، افزود: افتتاح این اداره کمترین خدمتی است که در حوزه فرهنگ و هنری به مردم شهرستان ملکشاهی ارائه شده و امید است که این امر موجب ارتقای هر چه بیشتر سطح فرهنگ و هنر در این شهرستان شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه هنرمندان مهم‌ترین سرمایه هنری و فرهنگی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند، گفت: هنرمندان و اهالی قلم با هنر خود می‌توانند در عرصه فرهنگی تحولات چشم گیری ایجاد کنند که زبان و ابزار هنری یکی از موثر‌ترین وسایل انتقال مضامین و معانی در جامعه است.

گهرسودی، در پایان با تقدیر از همراهی صمیمانه فرماندار و مسئولان در افتتاح این اداره، خاطرنشان کرد: در مقطع کنونی از همه هنرمندان، فرهیختگان و اهل قلم در خواست می‌شود که ارتباط خود را این اداره نزدیک و مستمر کرده تا انشاالله بتوانیم در ارائه خدمات فرهنگی به منطقه موفق شویم.

فرماندار شهرستان ملکشاهی نیز در این مراسم، با ابراز خرسندی از تشکیل این اداره، گفت: مردم این شهرستان در طول ۸ سال دفاع مقدس با رشادت و دلیری از هیج تلاشی در راه دفاع از آرمان‌های امام (ره) و انقلاب اسلامی دریغ نکردند.

عبدالرضا حسن‌پور، با اشاره به ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس یه ویژه رزمندگان شهرستان ملکشاهی، افزود: سهم برزگی از پیروزی‌های رزمندگان در این مناطق مدیون ایثار و رشادت‌های مردمان دیار ملکشاهی است که داوطلبانه و در راه انقلاب و اسلام از جان و مال خود گذشتند.

وی، در پایان، خاطرنشان کرد: امید است مسئولان با ارائه برنامه‌های فرهنگی و آموزش‌های دینی و فرهنگی زمینه‌های حضور بیش از پیش جوانان را درعرصه‌های هنری فراهم کنند.

گفتنی است، در پایان این مراسم آقای محمدرضا برجعلی‌زاده به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکشاهی منصوب شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر