کد خبر: 88478 A

باتوجه به برآوردی که در استان ایلام شده نگرش خانواده‌ها به برنامه‌های قرآنی با رشد روبرو بوده و استقبال از برنامه‌های قرآنی با توجه به استفاده نوجوانان از برنامه‌های قرآنی با پشتوانه خانواده‌ها بیشتر شده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: ۵۰ جلسه خانگی قرائت قرآن تا پایان سال جاری در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام علی چراغی‌پور، در آیین تجلیل از پیشکسوتان قرآنی این استان اظهار کرد: این جلسات سنتی در سطح مساجد، محلات و مراکز فرهنگی، کانون‌های مساجد و به صورت خانگی نیز در سطح استان دایر می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر جلسه سنتی قرآن کریم ویژه روحانیون در ایلام با حضور بیش از ۵۰ نفر از طلاب و روحانیون شهر ایلام به صورت هفتگی و منزل به منزل برگزار می‌شود.

حجت الاسلام چراغی‌پور، تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسات، گسترش فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه، ایجاد وحدت و اخوت بین آحاد جامعه با تمسک به قرآن کریم، افزایش معلومات قرآنی در سطح جامعه و توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق جامعه قرآنی است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: باتوجه به برآوردی که در استان ایلام شده نگرش خانواده‌ها به برنامه‌های قرآنی با رشد روبرو بوده و استقبال از برنامه‌های قرآنی با توجه به استفاده نوجوانان از برنامه‌های قرآنی با پشتوانه خانواده‌ها بیشتر شده است.

وی، با بیان اینکه برگزاری جلسات سنتی و گسترش آن در سطح جامعه نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی دارد، افزود: این نوع جلسات خانگی و سنتی از پیشینه زیادی در استان برخوردار است که باید زمینه‌های فعالیت و احیای این جلسات را در بین نسل جوان نیز فراهم شود.

حجت الاسلام چراغی‌پور با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان قرآنی این استان، ابراز کرد: این همایش برای اولین بار در سطح استان برگزار و از ۱۵ نفر از فعالان قرآنی این عرصه که بیش از ۲۰ سال از عمر خود را در راه قرآن صرف کرده‌اند با حضور مسئولان استانی تجلیل شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: تجلیل از پیشکسوتان قرآنی یک افتخار بزرگ است که از این طریق این عزیزان در جامعه شناخته شده و حضور آنان موجب ترویج معارف قرآنی در بین جوانان و نوجوانان می‌شود.

گفتنی است، این مراسم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر