کد خبر: 89943 A

کار ساخت انیمیشن حجاب و عفاف با همکاری گروهی از هنرمندان این رشته با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون‌های مساجد در ایلام آغاز شد.

ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در بازدید از کارگاه ساخت این انیمیشن در حوزه هنری ایلام، گفت: کودکان و نوجوانان ارتباط گسترده‌ای با هنر تصویری به ویژه انیمشن برقرار می‌کنند.

به گزارش ایلنا علی گهرسودی، با بیان اینکه بهره گیری از هنر به ویژه هنر انیمیشن، بهترین راهکار برای ترویج ارزش‌های اسلامی و دینی است، افزود: اگر کودکان و نوجوانان در سنین یادگیری با مقوله حجاب و عفاف به خوبی آشنا شوند و این امر در آنان نهادینه شده و موجب ترویج هر چه بیشتر این فرهنگ ناب اسلامی در جامعه می‌شود.

وی، تصریح کرد: هنرمندان و فرهیختگان جامعه نقش مهمی در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بر عهده دارند که می‌توانند با خلق آثار هنری در این خصوص فضایی مناسب برای توسعه این فرهنگ در جامعه ایجاد کنند.

گهرسودی، با بیان اینکه انیمیشن عفاف و حجاب با هدف معرفی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به کودکان و نوجوانان ساخته می‌شود، ابراز کرد: سلامت اجتماعی ثمره نهادینه کردن حجاب و عفاف در جامعه بوده و همه هنرمندان و اقشار مختلف هنری باید در این راستا تلاش کنند.

وی با تقدیر از عوامل ساخت این انیمشن، خاطرنشان کرد: ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیازمند فرهنگ سازی از سنین کودکی و درونی کردن مفاهیم دین برای فرزندان است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، نیز در این بازدید گفت: این انیمیشن در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در بین کودکان و نوجوانان در حال ساخت است.

حجت الاسلام چراغی‌پور، تصریح کرد: انیمیشن حجاب و عفاف به کارگدانی حسین عزیزیان و عنوان اثر والا‌تر از زیبایی در حال ساخت است و پیش بینی می‌گردد که در شهریورماه سال جاری ساخته و همزمان با دهه کرامت رونمایی شود.

گفتنی است، این انیمیشن به سفارش شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کانون‌های مساجد استان ایلام ساخته می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر