کد خبر: 99561 A

مدیرکل استاندارد استان ایلام از صدور 20470 تن کالای استاندارد از بازارچه مرزی مهران به عراق خبر داد.

ایلنا: مدیرکل استاندارد استان ایلام از صدور ۲۰۴۷۰ تن کالای استاندارد از بازارچه مرزی مهران به عراق خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون پس از بازرسی‌ها، نظارت و کنترل‌های مستمر کار‌شناسان استاندارد در بازارچه مرزی مهران و بررسی ۳۸۳ پرونده صادراتی، این میزان کالای دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد به کشور عراق صادر شده است.

به گزارش ایلنا محمد مددی با اعلام این مطلب اظهار کرد: انواع آجر، سنگ‌های ساختمانی، موزاییک، سیمان و کالاهای شیمیایی، بیشترین محصولات و کالاهای صادر شده استاندارد بوده است.

مددی اعلام کرد: در تیر و مرداد ماه امسال، در بازارچه مرزی مهران، از صادرات ۳۶ تن کالای بی‌کیفیت و بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد از جمله لوله پلی اتیلن و تجهیزات شهربازی به کشور عراق ممانعت به عمل آمد.

وی افزود: ۴۲۱ تن کالای وارداتی استاندارد شامل روغن زیتون تصفیه نشده و نخ پنبه‌ای نیز از کشور عراق و از مرز بین المللی مهران به کشور وارد شده است.

مددی در پایان گفت: صدور ۶ مورد گواهی انطباق کالای وارداتی برای محصول روغن زیتون تصفیه نشده، و تعیین ماهیت ۲۹۵ نمونه کالای صادراتی از جمله الیاف پلی استر، نخ، پارچه، سنگ‌های ساختمانی، سیلیس، بنتونیت و آهک از دیگر اقدام‌های نمایندگی استاندارد ایلام در بازارچه مرزی مهران در پنج ماهه اول سال ۹۲ بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر