کد خبر: 99570 A

سرپرست پلیس فتا استان ایلام هشدار داد؛

سرپرست پلیس فتا استان ایلام درخصوص کلاهبرداری دختران وپسران دخترنما درفضای مجازی هشدار داد.

ایلنا: سرپرست پلیس فتا استان ایلام درخصوص کلاهبرداری دختران وپسران دخترنما درفضای مجازی هشدار داد.

به گزارش ایلنا، سرگرد علی کسانی در این باره گفت: عده‌ای سودجو با هدف ترویج هیجانات و رفتارهای غیراخلاقی جوانان در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از این قشر می‌کنند.

کسانی تصریح کرد: این افراد که به طور عمده عده‌ای دختر یا پسر دخترنما هستند با ارسال پیام‌هایی در اینترنت به بهانه‌های مختلف از جمله ارتباط نامشروع و فرستادن فیلم‌های مستهجن از جوانان مبالغی اغلب در قالب شارژ تلفن همراه از افراد مطالبه می‌شود.

وی اضافه کرد: این کلاهبرداران که محیط مجازی را فضایی مناسب برای اعمال مجرمانه خود می‌دانند، تاکنون موفق شدند مبالغ هنگفتی را به جیب بزنند.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: کلاهبرداری‌های صورت گرفته شاید در نگاه نخست بسیار ناچیز باشد اما می‌تواند در دراز مدت اثرات منفی بیشتری داشته باشد.

سرپرست پلیس فتا استان ایلام با اشاره به رواج این قبیل موارد که خسارت مالی زیادی را به افراد وارد کند، گفت: بروز این قبیل کلاهبرداری‌ها موجب بروز هرج و مرج و رواج رفتارهای غیر اخلاقی در جامعه خواهد شد.

سرگرد کسانی در پایان از عموم مردم خواست در صورت مواجه با مشکلات و تهدیدات فضای مجازی مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir گزارش و یا با شماره تلفن‌های ۶۴-۲۱۸۲۳۶۱-۰۸۴۱ تماس بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر