کد خبر: 99637 A

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام:

هفته دولت هفته تقدیر وتشکر از دولتمردان برای ملت قهرمان وولایتمدارایران است.

ایلنا: حجت الاسلام حسینی نیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با اشاره به آغاز هفته دولت ضمن تبریک و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت هفته تقدیر و تشکر از دولتمردان برای ملت قهرمان و ولایتمدار ایران است.

به گزارش ایلنا وی گفت: سالروز شهادت شهیدان گرانقدر دولت رجایی و باهنر که به نام هفته دولت در نظام اسلامی ایران معرفی شده از برکات انقلاب و نظام اسلامی ایران بوده و این هفته فرصت بسیار مغتنمی برای ارائه عملکرد دولت به مردم و شناخت نقاط ضعف وقوت دولت‌هاست.

رئیس واحد ایلام با اشاره به ارزیابی عملکرد دولت گفت: در واقع در جمهوری اسلامی ایران هفته دولت، هفته اقتدار وخدمتگزاری دولتى است که حمایت و پشتیبانى این ملت بزرگ را به همراه دارد.

وی اظهارداشت: مردم با همه طیف‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در این هفته در انتظار انعکاس و اطلاع رسانی پویا و شفاف نهاد‌ها و سازمان‌ها بوده و مایل هستند که از اقدامات و فعالیت‌ها و به طور کلی کارنامه قوه مجریه مطلع شوند.

حجت الاسلام حسینی نیا گفت: این اطلاع رسانی انگیزه‌های شکل دهنده پل‌های ارتباطی میان دولت و مردم را به شدت مستحکم کرده و هرگونه شکاف و روزنه در پیوندهای دولت و مردم را ترسیم خواهد کرد، البته این مهم نیازمند اطلاع رسانی دقیق، مستحکم و همه جانبه و توام با برنامه‌ریزی است.

حسینی نیا تصریح کرد: در عین حال هفته دولت، هفته سپاس و قدردانى از دولتى است که هدفش ایجاد جامعه اى سرشار از عدالت، نظم و امنیت است و نظام جمهوری اسلامی ایران در طول عمر پربرکت خود خدمات مثبت، تاثیر گذار وماندگاری ارائه کرده که باید در هفته دولت این خدمات بیان شود.

وی ادامه داد: پذیرش مسئولیت در شرایطی که فشار‌ها و تهدیدات دشمنان برای شکست اراده ملی مردم ایران در مواجهه با نظام سلطه به اوج خود رسیده است، خود نیازمند عزم و اراده‌ای قوی برای مواجهه با دشواری‌ها و سختی‌هاست به ویژه آنکه دشمنان در تحمیل فشار‌ها و تهدیدات، عدول مسئولان از اصول و مبانی ارزشی نظام را انتظار دارند تا اینگونه القا کنند که نظام اسلامی از مواضع اساسی خود عقب نشسته است.

مقام معظم رهبری در جریان رهنمود‌هایشان خود در آستانه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و پس از آن با طرح انتظاراتشان از نامزد‌ها و رئیس‌جمهور منتخب کوشیده‌اند تا بستر و شرایط مناسبی را به لحاظ سیاسی و اجتماعی برای دولتمردان فراهم سازند تا رئیس دولت یازدهم و کابینه او قادر باشند فارغ از گرایشات شخصی یا مطالبات طیف‌ها و جریان‌های حامی، مؤلفه‌های مورد اشاره در میثاق‌نامه خود با مردم مبتنی بر اصل یکصد و بیست و یکم قانون اساسی را عملی سازند.

حجت الاسلام حسینی نیا در ادامه تصریح کرد: پایبندی به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، ارزش‌های اسلامی و رهنمود‌ها و خط و روش امام خمینی (ره)، برخورد حکمت‌آمیز و عاقلانه با مسائل سیاسی و بین‌المللی، ‌پاسداری از منافع ملی در برابر بیگانگان، ‌پایداری و استقامت در برابر دشمنان، ‌استحکام ساخت قدرت ملی، استفاده از ظرفیت‌های درونی کشور برای حل مشکلات مردم، عمل بر اساس قانون، توجه به اقتصاد به عنوان میدان اصلی چالش‌ دشمنان، هماهنگی و انسجام قوا و... تنها بخشی از رهنمود‌های مقام معظم رهبری است.

هفته مبارک دولت در واقع هفته اقتدار و سرافرازی دولتمردانی است که با حمایت و پشتیبانی میلیون‌ها انسان عاشق و دلداده نظام به کرسی خدمت رسانی تکیه زده و هیچ مقصودی جز کسب رضای الهی و اجرای احکام الهی و قانونی و ایجاد جامعه‌ای سراسر شور و نشاط و نیز خدمتی جز خدمت بی‌منت ندارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در پایان یادآور شد: در سال جاری هم زمانی هفته دولت با آغاز به کار دولت تدبیر و امید فرصتی را فراهم آورده است تا انشاالله دولتمردان کارآزموده و توانمند این کابینه، افق تازه‌ای از پیشرفت با الگوی اسلامی- ایرانی را پی جویی و به منصه ظهور رسانند و رفع مشکلات مردم و تحقق حماسه اقتصادی را وجهه همت خویش قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر