کد خبر: 12963 A

کارشناس مسئول دبیرخانه سوانح و حوادث استان بوشهر:

کارشناس مسئول دبیرخانه بهداشت و درمان در سوانح و حوادث غیرمترقبه استان بوشهر گفت: توجه به امنیت در مدیریت بحران بسایر فوق العاده و مهم است.

ایلنا - دیلم: کارشناس مسئول دبیرخانه بهداشت و درمان در سوانح و حوادث غیرمترقبه استان بوشهر گفت: توجه به امنیت در مدیریت بحران بسایر فوق العاده و مهم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس مرشدی ظهر سه شنبه در سومین نشست شورای سلامت شهرستان دیلم افزود: درهر بحران به دلیل سوء مدیریت ممکن است بحران دیگری بوجود آید و باید آموزشهایی قبل از بروز بحران داده شود که در بحرانهای دیگر کاربرد داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بایستی مانورهای سوانح و حوادث را جدی بگیریم اضافه کرد: در مانورها باید 80درصد واقعیتها را نمایش دهیم و نقاط ضعف و قوتمان را شناسایی کنیم.

وی بیان داشت: اولین چیزی که در حوادث مهم است ایمنی است و باید آگاهی و علم داشته باشیم تا در بحرانها بتوانیم خوب مدیریت کنیم.

کارشناس مسئول عملیاتی تخصصی کارگروه بهداشت ودرمان در سوانح و حوادث تصریح کرد: لازمه کار ما در بحران، مدیریت خوب،داشتن کارگروهای قوی و داشتن علم و آگاهی کافی است.

وی بحران را یک حادثه غیرقابل کنترل دانست و افزود: وقتی خطر باشد، تراکم جمعیت باشد و ایمنی هم ضعیف باشد بحران بوجود می آید.

مرشدی ادامه داد: در بررسی و شناسایی مخاطرات و مشکلات بایستی تمام معضلات و مشکلاتی را که داریم به آن توجه کنیم و آنرا پیگیری و مرتفع نماییم.

وی گفت: هر مدیری که اهداف، استراتزیها و فعالیتهای مورد نیاز در بحران را بشناسد می تواند بحران را مدیریت کند.

مرشدی در ادامه اظهار داشت: مدیریت بحران یعنی هماهنگی کردن و در مدیریت بحران بایستی راهنمایی کرد و مشاوره داد تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازیابی را مراحل مدیریت بحران عنوان کرد.

مرشدی با اشاره به اینکه بی احتیاطی یک بحران را ایجاد می کند اضافه کرد:اگر بخواهیم حادثه ای را مدیریت کنیم بایستی ایمنی ها را خوب رعایت کنیم.

کارشناس مسئول دبیرخانه بهداشت و درمان در سوانح و حوادث غیرمترقبه در ادامه سخنان خود حوادث را پیش بینی نشده خواند و افزود: حوادث به صورت زنجیره ای به هم پیوسته اند و باید به صورت غیرمتمرکز آنها را مدیریت کنیم.

وی از مسئولین ادارات خواست برای آمادگی و مقابله با بحران، انبار بحران با وسایل، تجهیزات و امکانات لازم در اداره داشته باشند.

مرشدی تصریح کرد: دراستانی با شرایط آب وهوایی گرم، مرطوب،گردو خاک،خشک و بسیار کم بارش و مناطق دارای شرایط دمایی زیر صفر و صنایع مهم و استراتزیک لازم است به مقوله مدیریت بحران توجه ویزه ای داشته باشیم.

کارشناس مسئول عملیاتی تخصصی کارگروه بهداشت ودرمان در ادامه یادآور شد: درحوزه سلامت دو کمیته بحران و فنی و ایمنی تشکیل داده ایم و در شبکه های بهداشت ودرمان 19 تیم فعال مدیریتی، ارزیاب و واکنش سریع فعال داریم.

وی بر لزوم رعایت استانداردسازی ها در پیشگیری از سوانح و حوادث تاکید کرد و افزود: در سال گذشته 15 مانور سوانح و حوادث براساس ویزگی های آب و هوایی و نوع اقلیم در شهرستانها برگزار شد.

وی در ادامه گزارشی از بازدید کارشناسان تیم مدیریت بحران استان از اسکله دریایی و گمرک دیلم ارائه کرد و مشکلات و نقاط ضعف ایمنی و تجهیزاتی اسکله دریایی دیلم را به سمع و نظر فرماندار و اعضای شورای سلامت رساند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر