کد خبر: 12964 A

سومین نشست شورای سلامت شهرستان دیلم با موضو ع بررسی مخاطرات شهرستان در سوانح و حوادث غیرمترقبه در فرمانداری برگزار شد.

ایلنا - دیلم: سومین نشست شورای سلامت شهرستان دیلم با موضو ع بررسی مخاطرات شهرستان در سوانح و حوادث غیرمترقبه دوشنبه 24 مهر در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم ظهر امروز با گرامیداشت هفته بلایای طبیعی گفت: ایران جزو ده کشور بلاخیز دنیا بوده و استان ما نیز به دلیل شرایط اقلیمی و وجود صنایع مهم نیازمند داشتن یک استراتژی مهم در قبال سوانح وحوادث غیرمترقبه است.

عبدالحسین ناصری افزود: خوشبختانه با تخصیص اعبتارات استانی و شهرستانی به برنامه سوانح وحوادث شهرستان و تأمین وسایل و تجهیزات و تشکیل تیمهای تخصصی بهداشتی ودرمانی تونسته ایم تا حدودی آمادگی های لازم برای مقابله با بحران را کسب کنیم.

وی بیان داشت: تیم سوانح و حوادث شبکه بهداشت ودرمان دیلم با تدوین برنامه عملیاتی سوانح وحوادث، تشکیل سه تیم تخصصی مدیریت،ارزیاب و واکنش سریع از افراد مجرب،خرید تمامی تجهیزات و وسایل مورد نیازتیمها،داشتن انبار سوانح و حوادث مجهز، برگزاری جلسات آموزشی مدون و انجام مانورهای مختلف در طول سال توانسته جایگاه خوبی در بین سایر شهرستانها کسب نماید.

کارشناس ستاد مدیریت بحران استانداری بوشهر در ادامه این نشست گفت: در استان بوشهر 16کارگروه تخصصی مدیریت بحران وجود دارد که کارگروه بهداشت ودرمان از فعالترین این کارگروهاست.

جهانگیر دهقان افزود: کارگروه مخاطرات هسته ای و کارگروه تخصصی مرزی دریایی به دلیل وجود نیروگاه انمی و 707 کیلومتر مرز آبی نیز به 14 کارگروه دیگر افزوده شده است.

وی بیان داشت: هرچقدر بتواینم در بحث پیشگیری برنامه ریزی و تلاش کنیم دغدغه و نگرانی کمتری در موقع بروز بحران خواهیم داشت.

کارشناس ستاد مدیریت بحران در ادامه اظهار داشت: از40 نوع بلای طبیعی که در کشور وجود دارد 32 نوع آن در استان بوشهر رخ می دهد.

دهقان با اشاره به ضرورت شناسایی مخاطرات در استان اضافه کرد: بایستی آموزشها را جدی بگیریم و راهکارهای اجرایی برای مقابله با بحران داشته باشیم و بتوانیم در موقع بروز بحران آنرا خوب مدیریت کنیم.

وی گفت: مدیریت زمان جایگاه خاصی در بحران دارد و بایستی به این مقوله مهم در مدیریت بحران و برنامه ریزی ها توجه شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر