کد خبر: 82658 A

گرمای طاقت‌فرسا در منطقه دشتی شروع شده است و زندگی در زیر چادر مشکلاتی ایجاد می‌کند که در این رابطه نوزادان، کودکان و مصدومین بیشتر مورد آسیب قرار می‌گیرند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: در توزیع کانکس‌های تامین شده ویژه زلزله زدگان دشتی تا کنون 200 دستگاه آن وارد و بین زلزله زدگان شهرستان دشتی توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار، شاپور رستمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اولویت توزیع کانکس‌ها با صدمه دیدگان و مجروحین است که اکنون در چادر زندگی می‌کنند، تصریح کرد: در پی زلزله شهرستان دشتی برای اسکان موقت زلزله زدگان با پیگیرهای مسمتر استاندار و با هیات دولت وزیر نفت را موظف کرد یک هزار دستگاه کانکس کولرداردر اختیار زلزله زدگان قراردهد.

وی با بیان اینکه تاکنون 200دستگاه از این نوع کانکس‌ها در اختیار زلزله زدگان قرارگرفته است تاکید کرد: در ابتدا اولویت واگذاری به زنان سرپرست خانواده، مجروحین و کسانیکه منزلشان 100درصد تخریب شده است می باشد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تاکید کرد: تا هفته آینده 300دستگاه از این نوع کانکس وارد شهرستان دشتی می‌شود که با وارد شدن این خانه‌های موقت، نیمی از کانکس‌ها وارد و نصب شده است.

رستمی از نصب شدن یک هزار دستگاه کانکس تا قبل از ماه مبارک رمضان خبرداد و تصریح کرد: قرارداد ساخت و انتقال 500دستگاه کانکس دیگر با تولیدکنندگان منعقد شده است که تا 25روز آینده این کانکس‌ها ساخته و در اختیار آسیب دیدگان قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با تكمیل بازسازی و تحویل منازل آسیب دیده به زلزله زدگان، این كانكس ها به ستاد مدیریت بحران استان برگردانده می‌شود تا در مواقع بحرانی دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه گرمای طاقت‌فرسا در منطقه دشتی شروع شده است، افزود: زندگی در زیر چادر گروهی در فصل گرما، مشکلاتی برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند که در این رابطه نوزادان، کودکان و مصدومین بیشتر مورد آسیب قرار می‌گیرند که برای رفاه حال این افراد این کانکس‌ها با تجهیزات لازم رفاهی نقش تعیین کننده‌ای درآرامش و آسایش آسیب دیدگان دارد.

زلزله 1/6 ریشتری، بیستم فروردین ۹۲ خساراتی در بخش شنبه شهرستان دشتی استان بوشهر برجای گذاشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر