کد خبر: 15685 A

عضو هیئت مدیره خبرگزاری ایلنا:

دبیرکل خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران بر انتشار اخبار همه کاندیداهای انتخاباتی در ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر بدور از هر گونه غرض ورزی تاکید کرد.

ایلنا - تهران: دبیر کل خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران انتشار خبر از همه کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخاباتهای پیش رو را وظیفه اطلاع رسانی خبرگزاری‌ها دانست و تاکید کرد: خبرگزاری کار ایران در راستای وظایف قانونی خود در ایام انتخابات، اخبار مربوط به همه کاندیداهای محترم را پوشش خبری خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب بعد از ظهر پنجشنبه در دومین نشست نمایندگان استانی ایلنا در تهران اظهار داشت: خبرگزاری ایلنا همانند سایر رسانه‌های کشور ضمن حمایت از کاندیدای مورد نظر خود، اخبار انتخاباتی مربوط به همه کاندیدا‌ها را به طور کامل پوشش خواهد داد و در این راستا از ظرفیت نمایندگان استانی ایلنا بهره خواهد برد.

موازین هیچگاه نباید فدای خبر شوند

وی افزود: در خبر چه در انتخابات و چه غیر از آن هیچگاه نباید موازین را فدا کرد و ضمن دقت در صحت خبر و سرعت انتشار آن باید به موازین اخلاقی و قانونی توجه جدی کرد.

وی با اشاره به رویکرد خبرگزاری ایلنا در خصوص اخبار کارگری یادآور شد: خبرگزاری ایلنا منسوب به خانه کارگر است و در خصوص پوشش و تهیه اخبار مربوط به کارگران اهتمام ویژه دارد و ما باید یادمان باشد در بخش اخبار کارگری ما کارگزاریم اما در همین بخش باید بیشترین دقت و توجه را داشته باشیم.

موضع خبر بیطرفی است

محجوب تاکید کرد: موضع خبر بی‌طرفی است و حتی زمانی که نگارنده خبر موضعی دارد نباید اثری از مواضع شخصی وی در خبر مشاهده شود.

وی با اشاره به جایگزین شدن روابط عمومی‌ها به جای خبرنگاران در عصر کنونی اظهار داشت: خبر روابط عمومی‌ها زمانی قابلیت انتشار در خبرگزاری را دارد که توسط خبرنگار بررسی و تکمیل شود.

عضو هیئت مدیره خبرگزاری کار ایران تصریح کرد: خبرنگاران ضمن رعایت خطوط قرمز تهیه خبر که در همه کشورهای جهان وجود دارد و خاص ایران نیست، باید مراقب خودسانسوری باشند و اجازه ندهند از پوشش خبری غفلت شود.

خبرنگاران مراقب خودسانسوری باشند

وی اذعان داشت: خبرنگاران در تهیه خبر همواره باید با خودشان روبرو شوند و در واقع خودشان پلیس و دروازه‌بان خبر باشند و این به معنای خودسانسوری نیست بلکه لحاظ کردن حدود و خطوط است.

محجوب با تشریح تاریخچه‌ای کوتاه از نحوه ارسال خبر تاکید کرد: در عصر کنونی خلاصه گویی هنر خبرنگار است به شرط آنکه خبر ابتر نماند.

وی همچنین خواهان رعایت حقوق مخاطبان و نیز مصاحبه شوندگان شد و اذعان داشت: همواره باید با توجه و رعایت حقوق مخاطبان و گوینده خبر اقدام به تهیه و انتشار آن کرد.

دبیرکل خانه کارگر ایران از خبرنگاران خواست ضمن حفظ پیوندهای اخلاقی و خبرنگاری مراقب باشند تا حقوق خودشان نیز محفوظ بماند وشان و جایگاه آنان حفظ شود.

محجوب با شرح کوتاهی در خصوص نحوه شکل گیری خبرگرازی کار ایران از زحمات افرادی که در گذشته در این خبرگزاری فعالیت کرده‌اند تشکر کرد و خواهان فعالیت حرفه‌ای و جدی خبرنگاران در خبرگزاری شد.

دومین نشست نمایندگان استانی ایلنا از صبج پنجشنبه در تهران آغاز بکار کرده است.

در این نشست ضمن بررسی مسائل و مشکلات اداری و خبری نمایندگان استانی، کارگاه آموزشی، تبیین آخرین سیاستهای ایلنا، نحوه فعالیت خبرنگاران در ایام انتخابات و.... در دستور کار قرار دارد.

نشست استانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر