کد خبر: 42983 A

در پایان عملیات ۴۸ ساعته و موفقیت آمیز؛

محدوده انجام عملیات در سطح خیابان و داخل تونل و هم‌چنین ریل‌های موجود به طور مداوم با بکارگیری دستگاه‌های دقیق و تحت کنترل ادامه داشته و هیچ گونه نشستی در طول عملیات و بعد از آن تا کنون مشاهده نشده است.

ایلنا: عملیات حفاری خط ۳ مترو و عبور دستگاه حفار (تی. بی.‌ام) از زیر تونل در حال بهره‌برداری خط ۲ متروی تهران با موفقیت پس از ۴۸ ساعت امروز مورخ ۱۴ بهمن ماه انجام شد.

به گزارش ایلنا، در پی اطلاع قبلی مبنی بر عبور ماشین حفار خط ۳ متروی از خط ۲ مترو که در حال بهره برداری است ‏‏، بدین وسیله به آگاهی می‌رساند با همت کارگران و نیروهای متخصص مترو ‏‏، از روز پنج‌شنبه مورخ ۱۲ بهمن ماه عملیات حفر تونل و عبور خط ۳ مترو از زر خط ۲ مترو تهران آغاز شد و طی ۲۴ ساعت ماشین حفارپس از حفاری و نصب ۷ حلقه ۵ / ۱ متری و پیشروی ۱۰ متری، راس ساعت ۰۰: ۲۳ روز گذشته به ابتدای تونل خط رسید.

با توقف مسافرگیری قطارهای عبوری و قطع برق تونل، دستگاه حفار (تی. بی.‌ام) دوباره حرکت خود را از زیر تونل خط ۲ ادامه داد و تا ساعت ۷ صبح امروز مورخ ۱۴ بهمن ماه دستگاه به طور کامل از زیر خط ۲ عبور کرده و ۷ متر بیشتر از برنامه مورد نظر و پیش‌بینی شده عملیات حفاری و خط گذاری را انجام داده است.

محدوده انجام عملیات در سطح خیابان و داخل تونل و همچنین ریل‌های موجود به طور مداوم با بکارگیری دستگاه‌های دقیق و تحت کنترل ادامه داشته و هیچ گونه نشستی در طول عملیات و بعد از آن تا کنون مشاهده نشده است.

این کار از نظرفنی و تکنیکی کار بسیار دقیق و حساسی بود که با برنامه‌ریزی و کار‌شناسی، دستگاه حفار تمام اتوماتیک خط ۳ مترو تهران از زیر تونل در حال بهره برداری خط ۲ عبور کرد.

مترو تهران دستگاه حفاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر