کد خبر: 46008 A

سرپرست پژوهگاه میراث فرهنگی خبر داد:

این همایش مهمترین رویداد در حوزه حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی است که درجریان آن کارشناسان و پژوهشگران مطالعات و پژوهش های علمی خود را به بحث و تبادل نظر می گذارند.

ایلنا: سرپرست پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی از برگزاری دهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری با حضور ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فردا سه شنبه در موزه ملی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پریسا محمدی، در نشست خبری آیین افتتاحیه دهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت اشیای
تاریخی، فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری گفت: نتایج سودمند برگزاری ۹ دوره همایش از سال ۱۳۷۵ موجب شد تا این گردهمایی در مجامع علمی جایگاه ویژه‌ای بدست آورد.

سرپرست پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی افزود: این همایش مهم‌ترین رویداد در حوزه حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی است که درجریان آن کار‌شناسان و پژوهشگران مطالعات و پژوهش‌های علمی خود را به بحث و تبادل نظر می‌گذارند.

محمدی درباره جزییات دهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت آثار باستانی، خاطرنشان کرد: دهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت در طول چهار روز برگزار می‌شود که در دو روز اول، بیست سخنرانی در دو نوبت صبح و بعداز ظهر برگزار می‌شود و سخنرانان به ارائه گزارش از طرحهای پژوهشی و اجرایی حفاظت و مرمت طی سالهای اخیر می‌پردازند.

وی ادامه داد: همچنین در روز پایانی کارگاه نظری و عملی آشنایی با میکرو‌ارگانیسم‌های مخرب بسترهای سنگی، مکانیسم‌های تخریب و روشهای مقابله و کنترل عوامل زیستی تخریب و کارگاه آموزشی شناخت مقرنس در بستر حفاظت و مرمت در محل پژوهشکده حفاظت و مرمت اشیای تاریخی، فرهنگی برگزار می‌شود.

محمدی تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه همایش را ۱۰۱ عدد عنوان کرد و اظهار کرد: از میان مقاله‌های دریافتی، بیست مقاله جهت ارائه به صورت سخنرانی انتخاب شده است و بیست و یک مقاله به صورت پوس‌تر انتخاب شده‌اند برگزار می‌شود و ۴۲ مقاله جهت چاپ در مجموعه مقالات در نظر گرفته شده است.

وی درباره جزییات مراسم افتتاحیه همایش خاطرنشان کرد: در مراسم افتتاحیه همایش از کتاب خلاصه مقالات دهمین همایش حفاظت و مرمت اشیای تاریخی فرهنگی و کتاب مجموعه مقالات هشتمین همایش حفاظت و مرمت اشیای تاریخی فرهنگی و همچنین از پرتال نخستین همایش فرسودگی زیستی در میراث فرهنگی با حضور ریاست سازمان رونمایی می‌شود.

همایش دوسالانه حفاظت و مرمت آثار باستانی پژوهشگاه سازمان میراث پریسا محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر