کد خبر: 8491 A

مسئول فضای سبز شهرداری ورامین:

مسئول فضای سبز شهرداری ورامین گفت: با تولید و تكثیر بومی انواع گلهای فصلی و دائمی، شهرداری ورامین به خودكفایی در تولیدات این نوع گونه های گیاهی دست یافت.

ایلنا - ورامین: مسئول فضای سبز شهرداری ورامین گفت: با تولید و تكثیر بومی انواع گلهای فصلی و دائمی، شهرداری ورامین به خودكفایی در تولیدات این نوع گونه‌های گیاهی دست یافت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محسن میرزایی با اظهار این خبر تصریح كرد: با توجه به هزینه های بالای خرید انواع مختلف گلها و گیاهان جهت کشت در بوستان ها، پاركهای محله ای و معابر سطح شهر، از دو سال گذشته تاكنون با برنامه ریزیهای كارشناسانه، تولید و تكثیر بومی انواع گلهای فصلی و دائمی در دستور كار جدی كارگروه فضای سبز شهرداری ورامین قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: در این راستا با استفاده از توان علمی كارشناسان و تجربیات پرسنل متخصص و متعهد واحد فضای سبز و با اختصاص و آماده نمودن زمین های مستعد كشت و ایجاد گلخانه های مجهز و مكانیزه، تولید و تكثیر انواع گلهای فصلی و دائمی آغاز و با حذف خریدهای تجاری، موفق به خودكفایی در تولید بومی این دو محصول و صرفه جویی سالانه به مبلغ دو میلیارد ریال شدیم.

میرزایی با اشاره به نوع گلهای فصلی و دائمی مذکور خاطرنشان كرد: اختر هلندی، اطلسی خارجی در هشت رنگ، ابری نقره ای و آبی، آمارانتوس، آشلانتوس، رعنازیبا، جعفری پاكوتاه آفریقایی، گازانیا در چهار رنگ، آهار پاكوتاه در پنج رنگ، بنفشه الوان، مینا چمنی، قرنفل، میمون پاکوتاه، شب بوی پاکوتاه و بلند، سلوی و سینره به عنوان گلهای فصلی و گلهای رزماری، زرشك زینتی، پیركانتا، طاووسی، شمشاد پرتقالی، ترون، یوكا، به ژاپنی، خرزهره به عنوان گلهای دائمی از جمله تولیدات واحد فضای سبز شهرداری ورامین است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر