کد خبر: 86950 A

فرماندار شهرستان قرچک تشریح کرد:

فرماندار شهرستان قرچک در همایش اعتیاد و آسیب‌های ناشناخته، نقش خانواده را در پیشگیری از این معضل اجتماعی بی‌بدیل و مهم توصیف کرد.

ایلنا: رضا ریاحی در همایش اعتیاد و آسیبهای ناشناخته که در سالن آمفی تئا‌تر ملائک برگزار شد، گفت: خانواده می‌تواند نقشی اساسی در راستای جلوگیری از شیوع اعتیاد ایفا نماید؛ چراکه همسویی و شناخت خانواده از فرزند یا عضو این مجموعه عاملی است در راه پیشگیری و نجات از دام اعتیاد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قرچک، فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک افزود: ارگان‌های مربوطه باید با آموزش‌های لازم خانواده‌ها را با آثار منفی این دشمن خطرناک آشنا نمایند و این امر می‌تواند عاملی باشد در جهت زدودن مشکل اعتیاد در کشور.

این مسئول اضافه کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر نیز که متشکل از چندین دستگاه اجرایی می‌باشد تلاش می‌کند با ایجاد راهکارهای مناسب و آموزش‌های لازم از شیوع اعتیاد پیشگیری نماید که باید در کنار آن، اداره‌هایی که عضو این مجموعه نیستند به جهت اهمیت موضوع دستگاه‌های مربوطه را همراهی نمایند.

فرماندار قرچک گفت: معضل اعتیاد بعنوان پنجمین دغدغه دنیا معرفی شده است و این امر نشان از اهمیت موضوع دارد.

ریاحی ادامه داد: کشور جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به وجود این معضل یک هفته را با نام مبارزه با مواد مخدر نامگذاری کرده است که امیدواریم بنابر اهمیت آن هرچه زود‌تر با ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه، کشوری عاری از هرگونه مشکل داشته باشیم.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک بیان داشت: مهم‌ترین رکن مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از اعتیاد است و کانون گرم خانواده تاثیر گذار‌ترین نهاد در این امر است.

وی گفت: تنها هدف این پدیده شوم تیره کردن سرنوشت بشر است که باید با اطلاع رسانی‌های به موقع مردم را از این پدیده شوم آگاه کرد.

ریاحی در ادامه خواستار همکاری هر چه بیشتر نهاد‌های آموزشی چون مدارس و دانشگاه‌ها با نهاد خانواده برای پیشگیری از روی آوردن جوانان به اعتیاد شد.

وی اذعان داشت: آلوده شدن جوانان کشورمان به اعتیاد یکی از اهداف شوم دشمنان ایران اسلامی است زیرا آن‌ها نمی‌توانند درخشش جوانان، فرهیختگان و نخبگان ایران را در جهان ببینند.

فرماندار شهرستان قرچک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر