کد خبر: 103254 A

در جلسه بررسی مشکلات کارخانه اعلام شد:

چکیده: «ورشکستگی و مشکلات اقتصادی کارخانه چیت سازی، اقتصاد مردم بهشهر را دچار تحول و بحران کرده است./ کارخانه چست سازی از اعتماد مردم به مسئولین کاسته است./ با مشخص شدن طلبکاران کارخانه چیت سازی بهشهر، کارخانه به شهرک صنعتی منتقل می‌شود و سرمایه موجود کارخانه و زمین در بین طلبکاران براساس رای شورای تامین تقسیم می‌شود.»

طلبکاری ۳۸۰ کارگر از کارخانه چیت سازی بهشهر

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۳۸۰ نفر از کارگران کارخانه چیت سازی بهشهر از این کارخانه طلبکارند.

بر اساس گزارش دریافتی ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی خط امید بهشهر، «احمدعلی مقیمی» در جلسه بررسی مشکلات کارخانه چیت سازی که با حضور نمایندگان طلبکاران حقیقی و حقوقی این کارخانه و «ولی الله فرزانه» معاون برنامه ریزی استاندار مازندران در فرمانداری بهشهر برگزار شد افزود: بدهی ۴۰ میلیارد تومانی و متاسفانه ورشکستگی و مشکلات اقتصادی کارخانه چیت سازی، اقتصاد مردم بهشهر را دچار تحول و بحران کرده است.
نماینده مردم بهشهر با تاکید براینکه رکود این کارخانه، اقتصاد شهر را نیز دچار بحران کرده است ادامه داد: در حال حاضر ۳۸۰ نفر از کارگران کارخانه چیت سازی بهشهر از این کارخانه طلبکارند، که با فروش زمین‌های متعلق به کارخانه چیت سازی حقوق این کارگزان و طلبکاران این کارخانه پرداخت خواهد شد.

فرماندار بهشهر نیز در سخنانی با بیان این که کارخانه چست سازی از اعتماد مردم به مسئولین کاسته است اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا اعتماد از دست رفته در رابطه با چیت سازی را به شهر برگردانیم.
محمد تقی نورزاد ادامه داد: با مشخص شدن طلبکاران کارخانه چیت سازی بهشهر، کارخانه به شهرک صنعتی منتقل می‌شود و سرمایه موجود کارخانه و زمین در بین طلبکاران براساس رای شورای تامین تقسیم می‌شود.

در ادامه این نشست معاون برنامه ریزی استانداری مازندران نیز با اشاره به اینکه تصمیمات نهایی را شورای تامین استان اتخاذ می‌کند تصریح کرد: بخشی از زمین‌های متعلق به این کارخانه به طلبکاران حقوقی مانند بانک ملی، تامین اجتماعی و دارایی واگذار می‌شود و بخش دیگری از این زمین‌ها جهت پرداخت حق و حقوق کارگران پرداخت می‌شود.
ولی الله فرزانه ادامه داد: طلبکاران حقوقی نیز نظر شورای تامین را پذیرفتند و در هفته جاری طی مراحل قانونی این واگذاری عملیاتی می‌شود و افراد حقیقی و حقوقی بر اساس مصوبه شورای تامین به حق قانونی خود می‌رسند.

این گزارش حاکی است، تا کنون در حدود دویست جلسه جهت بررسی مشکلات کارخانه بهشهر برگزار شده است.

کارگران مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر