کد خبر: 2555 A

آموزش مهارت‌های پیشرفته رشته‌های جدید شامل مکاترونیک، انرژی خورشیدی، نانو و سایر رشته‌های روز در دنیا در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار دارد.

ایلنا: معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از در دستور کار قرار گرفتن آموزش مهارت‌های پیشرفته توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش ایلنا، اژدر ولیخانی امروز در یاسوج گفت: آموزش مهارت‌های پیشرفته رشته‌های جدید شامل مکاترونیک، انرژی خورشیدی، نانو و سایر رشته‌های روز در دنیا در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار دارد.

وی هدف از ارائه این رشته‌ها را تحول در بازار کار، اشتغال پایدار و توسعه همه جانبه در بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: بیش از ۸۰۰ رشته فنی و حرفه‌ای در کشور به مهارت آموزان آموزش داده شده است.

اژدر ولیخانی افزود: بیش از چهار هزار رشته فنی و حرفه‌ای استاندارد وجود دارد که تعدادی از این رشته‌ها در سطح مراکز فنی و حرفه‌ای کشور آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در آغاز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به افراد مشاوره داده می‌شود تا براساس علاقمندی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور به طور۱۰۰ درصد با استانداردهای جهانی مطابقت دارد و بعد از آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به کار آموزان گواهینامه معتبراعطاء می‌شود که در تمام دنیا اعتبار دارد.

ولیخانی گفت: مهارت آموزان برخی رشته‌های فنی و حرفه‌ای مانند تراشکاری به طور ۱۰۰ در صد جذب بازار کار می‌شوند که این امر نقش مهمی در اشتغال افراد و توسعه کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعهد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ۲ میلیون نفر در دستورکار قرار گرفت، گفت: با تلاش‌های بسیاری که در این زمینه انجام شد این رشته‌ها به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر درکشور آموزش داده شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر