کد خبر: 36994 A

دبیر اجرایی خانه کارگر مشهد:

آنچه امروزه برای جامعه کارگری حائز اهمیت است اجرای صحیح قوانین در این حوزه است چرا که تا به امروز هیچ یک از مسئولان این حوز‌ها برنامه‌ای برای اجرای مفاد اجرا نشده نداشته‌اند.

دبیر خانه کارگر مشهد معتقد است جامعه کارگری نیازمند تشکل‌های صنفی است که وظیفه‌ای جزء حفظ منافع کارگران نداشته باشد.
به گزارش ایلنا، حسین رسولی با بیان مطلب فوق تصریح کرد: عمده وظایف تشکلات کارگری حفظ منافع صنفی کارگران و کوشش در جهت استیفای حقوق قانونی آنان است.
او با انتقاد از کسانی که به عنوان نماینده صنفی کارگران، خلاف منافع آنان عمل می‌کنند، گفت: همه تشکل‌های کارگری باید به فکر منافع کارگران بوده و از کسانی دفاع کنند که به دنبال منافع و حقوق کارگران هستند.
به اعتقاد این فعال کارگری تشکل‌های کارگری نباید خلاف منافع کارگران موضع گیری کنند چرا که آنچه مد نظر است حل مشکلات کارگران است و جامعه کارگری هم هموراه از  کسانی که بتوانند پی گیر حقوق صنفیشان باشند دفاع می‌کند.
او در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پیش نویس لایحه اصلاح قانون تامین اجتماعی نیز عنوان کرد: مطرح کردن اصلاح قانون تامین اجتماعی در وضعیت فعلی کشور که بسیاری از واحد‌های تولیدی و نیروهای شاغل آنان دچار مشکل شده‌اند مناسب نیست.
رسولی اضافه کرد: آنچه امروزه برای جامعه کارگری حائز اهمیت است اجرای صحیح قوانین در این حوزه است چرا که تا به امروز هیچ یک از مسئولان این حوز‌ها برنامه‌ای برای اجرای مفاد اجرا نشده نداشته‌اند.
به گفته وی همسان سازی حقوق، حفظ اشتغال موجود و تسریع در ایجاد برنامه‌های کلان اشتغال زا، بیشتر از هر زمانی امروزه باید مورد اهمیت مسئولان وحمایت تشکلات کارگری قرار گیرد.
او اضافه کرد: آنچه امروز تحت عنوان حق خواربار، حق عائله‌مندی، حق مسکن و حق درمان وغیره به کارگران داده می‌شود کفاف زندگی آنان را نمی‌دهد از این رو هم مسئولان و هم تشکلات باید با هم فکری هم راه چاره‌ای برای این نوع از مشکلات کارگران وبازنشستگان بگشایند.
دبیرخانه کارگر در خاتمه با تاکید بر اینکه قشر عظیم کارگران وبازنشستگان ومستمری بگیران هیچ کاری با خوب وبد وخصوصیات شخصی یک مسئول در حوزه کار ندارند بلکه آنچه برایشان مهم و حائز اهمیت بوده این است که کسی در راس مدیریتی قرار بگیرد که پی گیر مشکلات وبه دنبال مطالبات آنان باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر