کد خبر: 77270 A

در نامه اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری تاكید شد:

چكیده: «این نهاد كارگری با استناد به قانون برنامه پنجم توسعه، آورده است: علی رغم این صراحت قانونی ما شاهد هستیم که مافیای پزشکان بدنبال دور زدن این قانون و تعدی و تجاوز به اموال و املاک بیمه شدگان تامین اجتماعی است.»

اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه به امضای بیش از 100 نفر از اعضای این نهاد كارگری رسیده است، نسبت به شایعه ادغام بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در سازمان بیمه سلامت واكنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این نامه سرگشاده، با استناد به شرع، قانون مدنی، قانون اساسی و قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، آمده است: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی حق الناس و متعلق به صاحبان اصلی آن یعنی بیمه شدگان و مستمری بگیران می باشد و دولت حق دخالت و دست اندازی در آن را ندارد و بخش درمان سازمان اعم از مستقیم و غیر مستقیم آن ماحصل دسترنج و عرق جبین کارگران می باشد. لذا ما صاحبان سازمان اجازه نمیدهیم که مافیای پزشکان بر این اموال تسلط و سیطره پیدا نمایند.

در ادامه نامه سرگشاده اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری كه به امضای 136 نفر از اعضا رسیده، به قانون برنامه پنجم توسعه اشاره شده است كه بخش درمان سازمان تامین اجتماعی را از ادغام در سازمان بیمه سلامت کشور مستثنی دانسته و صرفا سازمان بیمه سلامت را مخیر به خرید درمان از این بخش كرده است.
اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری در نامه خود با استناد به قانون برنامه پنجم توسعه، آورده است: علی رغم این صراحت قانونی ما شاهد هستیم که مافیای پزشکان بدنبال دور زدن این قانون و تعدی و تجاوز به اموال و املاک بیمه شدگان تامین اجتماعی است.

این اتحادیه كارگری در نامه خود ضمن تكرار هشدار مبنی بر اینكه «تحت هیچ شرایطی جامعه کارگری اجازه نخواهد داد که هیچ یک از بخشهای سازمان اعم از درمان مستقیم و غیرمستقیم و بخش سرمایه گذاری آن از پیکره بخش بیمه ای جدا شود»، خطاب به وزیر كار آمده است: از جنابعالی انتظار داریم در این روزهای سخت که ملت و مسئولین درگیر موضوع مهم و ملی انتخابات هستند، اجازه ندهید که جامعه به سمت تشنج که خدای ناخواسته برای نظام هزینه سازی دربر داشته باشد هدایت شود. لذا ما جمعی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از حضرتعالی انتظار داریم به وظایف خود در قبال حفظ اضلاع این صندوق عمل نمایید.

این اتحادیه در پایان نامه سرگشاده خطاب به وزیر كار آورده است: امیدوارم که با درایت حضرتعالی در این روزهای سرنوشت ساز شاهد پایان دادن به این شایعات بوده تا انشالله جامعه کارگری اعم از شاغل و بازنشسته با طیب خاطر در حماسه سیاسی شرکت نموده و با انتخاب رئیس جمهوری عادل و صالح بستر حمایت بیشتر از خود را فراهم آورید.

 

 

تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر