کد خبر: 98918 A

نایب رئیس کانون بازنشستگان استان قزوین:

چکیده:«خلف وعده و بدحسابی بیمه دی همچنان ادامه دارد/ اگر بیمه تکمیلی دی نتواند در کوتاه‌ترین زمان بدهی خود را به بازنشستگان پرداخت کند، بازنشستگان ناچار خواهند شد تا با طرح شکایت درمراجع قانونی وتجمع در مقابل نهادهای دولتی احقاق حق کنند».

نایب رئیس کانون بازنشستگان استان قزوین از اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی این شهرستان نسبت به پرداخت نشدن خسارات از سوی بیمه تکمیلی دی خبر داد و گفت: بیمه تکمیلی دی به بازنشستگان قزوینی بیش از دو میلیارد تومان بدهکار است.
«عید علی کریمی» با با اعلام این خبر به ایلنا گفت: شرکت بیمه دی تاکنون بابت پرداخت مطالبات بازنشستگان مهلت‌هایی را مقرر کرده است اما هر بار این پرداخت به زما دیگری موکول شده است.
وی یادآور شد: خلف وعده مسئولان شرکت بیمه دی از پرداخت مطالبات کارگران بازنشسته درحالی است که پیش‌تر این شرکت بابت ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمانی به هرعضو خانواده کارگران بازنشسته ماهانه مبلغی در حدود ۱۰ هزار تومان از مستمری بازنشستگی کسر کرده اما به تعهدات قانونی خود دز خصوص ارائه خدمات درمانی عمل نکرده است.
به گفته این فعال صنفی کارگری اکثر اعضای خانواده کارگران بازنشسته افراد بیمار و سالمندی هستند که بطور جدی به خدمات درمانی نیازدارند.
عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان البرز با بیان اینکه شرکت بیمه دی به تعهدات قانونی خود در مورد پرداخت هزینه‌های درمانی بازنشستگان تامین اجتماعی این شهرستان پایبند نیست، اظهار داشت: این تعهدشکنی با وجود پیش‌خرید خدمات، موجب اعتراض بازنشستگان شده است.
دبیر خانه کارگر قزوین ادامه داد: با توجه به اینکه میزان بدهی‌های بیمه تکمیلی دی به بازنشستگان تامین اجتماعی بسیار افزایش یافته است بازنشستگان ناچار هستند تا وصول مطالبات درمانی خود تا پایان قرار دادی که کانون عالی بازنشستگان با بیمه دی بسته است، صبر کنند.
این فعال کارگری با بیان اینکهادامه روند جاری منجر به افزایش مشکلات مالی و دغدغه‌های روحی و روانی برای مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌شود، اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان جدید بیمه دی برای رفع مشکلات به وجود آمده برای بیمه شدگان راه حلی بیاندیشند تا این قشر آسیب پذیر را از بلا تکلیفی نجات دهند.
کریمی در خاتمه خواستار ورود نهادهای نظارتی استان قزوین برای بررسی کارنامه خدمات‌رسانی این شرکت بیمه‌گر به بازنشستگان شد و تاکید کرد: اگر بیمه تکمیلی دی نتواند در کوتاه‌ترین زمان بدهی خود را به بازنشستگان پرداخت کند، بازنشستگان ناچار خواهند شد تا با طرح شکایت درمراجع قانونی وتجمع در مقابل نهادهای دولتی احقاق حق کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر