کد خبر: 103268 A

وزیر بهداشت در مشهد:

حرف تمام کارگزاران نظام سلامت این است که سهم بخش سلامت از تولید ناخالص ملی بسیار کم است.

ایلنا: از کمبود ۵۰۰ تخت ای‌سی‌یو در کشور خبر داد و گفت: علاوه بر کمبود تخت آی‌سی‌یو مشکلات دیگر داریم که قسمت عمده آن مشکلات بودجه و اعتبار است.

به گزارش ایلنا از مشهد، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم افتتاح اوراژنس عدالتیان افزود: بخشی از پول‌های حوزه سلامت که بالغ بر ۱۰ یا ۱۱ میلیارد تومان است در بخش‌های دیگر هزینه شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح مرکز اورژانس عدالتیان که بزرگ‌ترین مرکز اورژانس تخصصی کشور و خاورمیانه بوده تصریح کرد: این مسئله هم جای تاسف دارد و هم جای خوشحالی، جای تاسف از آن حیث که با وجود گستردگی نیاز در کشور چرا این پروژه باید نخستین پروژه باشد.

هاشمی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه دولت یازدهم که دولت تدبیر و امید بوده از حضور خیران در تمام عرصه‌ها همچون خدمت‌رسانی در عرصه سلامت استقبال می‌کند.

هاشمی یکی از مشکلات بهداشتی کشور را در حوزه مشکلات حاشیه شهر و مناطق محروم توصیف کرد و گفت: در حاشیه شهر مشکلات بهداشتی بسیار زیادی داریم که باید به آن رسیدگی شود.

وی از کمبود ۵۰۰ تخت ای‌سی‌یو در کشور خبر داد و گفت: علاوه بر کمبود تخت آی‌سی‌یو مشکلات دیگر داریم که قسمت عمده آن مشکلات بودجه و اعتبار است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: حرف تمام کارگزاران نظام سلامت این است که سهم بخش سلامت از تولید ناخالص ملی بسیار کم است.

هاشمی با تاکید بر اینکه در حوزه پزشکی هم به آموزش و هم به پژوهش توجه ویژه شود گفت: من از دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس به دلیل جایگاه ویژه‌ای انتظار خاص دارم.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر