کد خبر: 1167 A

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد محقق شد؛

با تجهیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد به سیستم های درمان سه بعدی امکان درمان بیماران سرطانی به روش نوین و با کیفیت بر اساس استانداردهای جهانی فراهم شد.

مشهد - ایلنا: مدیر گروه رادیو تراژی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت:در حال حاضر این سیستم درمان سه بعدی در بخش رادیوتراپی و انکولوژی بیمارستان امام رضا(ع) نصب و راه اندازی شده است و در بیمارستان امید هم مراحل ابتدایی در حال انجام است و ظرف یک تا دو هفته آینده در این مرکز نیز راه اندازی می شود.

به گزارش ایلنا از مشهد و به نقل از وب دا، دکتر سید امیر ال داوود با اشاره به اینکه این روش درمانی در حال حاضر در کشورهای پیشرفته جهان استفاده می شود خاطر نشان کرد:‌ با راه اندازی این سیستم درمانی امکان شناسایی موقعیت  ضایعه بدخیم در هر بخشی از بدن و تنظیم پرتو درمانی بر روی  تومور با ایجاد کمترین آسیب به بافتهای مجاور فراهم شده است.

رئیس بیمارستان امید با اشاره به اینکه در ماههای اخیر تحولی اساسی در ارائه خدمات پرتو درمانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شده است خاطر نشان کرد:‌نصب و راه اندازی دستگاه شتاب دهنده خطی کم انرژی در بیمارستان امید و نصب و راه اندازی دستگاه شتاب دهنده خطی با انرژی بالا در بیمارستان امام رضا(ع) به عنوان مجهزترین دستگاه رادیوتراپی در شرق کشور با هزینه ای بیش از 40 میلیارد ریال  از جمله اقداماتی است که دراین مدت انجام شده است.

رئیس بخش رادیوتراپی و انکولوژی بیمارستان امام رضا(ع) با اشاره به اینکه با نصب و راه اندازی این دستگاهها تحولی کیفی و کمی در ارائه خدمات و امکان درمانهای جدید، دقیق و کم عارضه برای  بیماران سرطانی ایجاد شده است خاطر نشان کرد:‌در حال حاضر مراکز درمانی امام رضا(ع) و امید آماده پذیرش بیماران نیازمند به خدمات پرتو درمانی هستند و پزشکان متخصص استان می توانند بیماران خود را برای ادامه درمان به این مراکز ارجاع دهند.

دکتر سید امیر آل داوود بااشاره به اینکه در حال حاضر مقدمات راه اندازی دستگاه شتاب دهنده خطی دوم در بیمارستان امید در حال انجام است خاطر نشان کرد:‌بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این دستگاه نیز تا اواسط مهر ماه نیز آماده ارائه خدمات به بیماران است.

عضو مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تهیه دستگاه براکی تراپی که به تائید رئیس و معاون درمان دانشگاه نیز رسیده است  را از دیگر برنامه های این گروه در راستای ارتقاء خدمات به بیماران سرطانی برشمرد و گفت:‌با نصب و راه اندازی این دستگاه تا پایان امسال امکان پرتو درمانی های داخلی برای برخی از سرطانها از جمله سرطانهای دستگاه تناسلی زنان فراهم می شود.

مدیر گروه رادیو تراژی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تهیه دو دستگاه سی تی سیمولاتور (شبیه سازی درمان) برای نصب در بیمارستانهای امید و امام رضا (ع) به منظور  تکمیل حلقه درمانی بیماران سرطانی را ازدیگر برنامه های مهم سال جاری این گروه برشمرد.

دکتر سید امیر آل داوود با اشاره به اینکه این گروه به بیمارانی که از هر نقطه از ایران و یا خارج از کشور مراجعه کنند خدمات درمانی ارائه می دهد خاطر نشان کرد:‌ در گذشته به دلیل کمبود دستگاهها برخی از بیماران مجبور به مراجعه به بخش خصوصی و یا دیگر مراکز خارج دانشگاه بودند که با راه اندازی این دستگاهها امکان ارائه خدمات به بیماران بر اساس مصوبات دولتی فراهم شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر