کد خبر: 1621 A

افرادی که بخواهند در قالب مشاغل خانگی در منازل خود فعالیت کنند می توانند با مراجعه به سایت ملی مشاغل خانگی و ارائه مدارک ثبت نام و دستگاههای اجرایی متولی این امر نسبت به بررسی درخواستها اقدام خواهند کرد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از تصویب و ابلاغ اعتبارات و تسهیلات مشاغل خانگی و خوداشتغالی این استان خبر داد.
به گزارش ایلنا از مشهد، علی اکبر لبافی با بیان این مطلب افزود:  پنجاه و نهمین جلسه شورایعالی اشتغال با موضوع توزیع منابع قرض الحسنه بانکها برای اجرای طرح های مشاغل خانگی برگزار شد و پس از تبادل نظر و بررسیهای لازم , در نهایت میزان اعتبارات برای اجرای طرحهای مشاغل خانگی و کسب و کار خرد و خود اشتغالی کشور در سال 91 تصویب و جهت اجرا به استانها ابلاغ شد.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبات این جلسه سهم اعتبارات استان در سال جاری دربخش مشاغل خانگی معادل 1550000 میلیون ریال و در بخش خود اشتغالی معادل 818382 میلیون ریال می باشد.
وی همچنین گفت: این اعتبارات می بایست پس از طرح در کارگروه تخصصی اشتغال استان  پی گیری شده و اقدامات لازم به منظور جذب اعتبارات توسط دستگاههای اجرایی ذیربط و نهادهای مدنی صورت پذیرد.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی تصریح کرد: توزیع اعتبارات درهریک بانکهای عامل از سوی شورایعالی اشتغال کشور تعیین گردیده و میزان تسهیلاتی که از طریق منابع قرض الحسنه بانکها می بایست در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گیرد نیز مشخص شده است.
لبافی ادامه داد: افرادی که بخواهند در قالب مشاغل خانگی در منازل خود فعالیت نمایند می توانند با مراجعه به سایت ملی مشاغل خانگی و ارائه مدارک ثبت نام نمایند و دستگاههای اجرایی متولی این امر نسبت به بررسی درخواستها اقدام خواهند نمود.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با روحیه همدلی و مشارکت بین بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی کلیه اعتبارات مصوب خراسان رضوی تا پایان سال جاری جذب و فرصت های شغلی جدیدی از این طریق در استان پدید آید و همچنین  مشکلات حوزه اشتغال و دست اندر کاران کسب و کار استان به میزان قابل توجهی بهبود یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر