کد خبر: 1702 A

فرماندار مشهد خبرداد:

هدف از سفر چند تن از سران غیرمتعهدها به مشهد زیارت بارگاه منور امام هشتم(ع) است و تمام برنامه‌های سران عدم تعهد در مشهد بر حسب تمایل آنها چیده می شود.

مشهد - ایلنا: فرماندار مشهد گفت: برخی از سران جنبش عدم تعهد با هدف زیارت و بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی به مشهد سفر می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسن موحدیان عصر شنبه در یک نشست خبری به مناسبت هفته دولت با بیان این مطلب افزود: به احتمال فراوان 3 نفر از سران و ۴ نفر از وزرای امور خارجه اجلاس غیرمتعهدهادر مشهد حضور خواهند یافت.

وی هدف از سفر چند نفر از سران غیرمتعهدها به مشهد را زیارت بارگاه منور امام هشتم(ع) عنوان کرد و ادامه داد: تمام برنامه‌های سران عدم تعهد در مشهد بر حسب تمایل آنها چیده می شود و امکان دارد که در این سفر بازدیدهایی هم داشته باشند.

موحدیان در این نشست خبری به تشریح برنامه های هفته دولت نیز پرداخت و گفت: تعداد پروژه های هفته دولت در سال گذشته در شهرستان مشهد در مقایسه با میزان مشابه قبلی 24 پروژه افزایش یافته و به 126 پروژه با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان رسیده است.

وی اظهار داشت: از این میان 43 پروژه با موضوعات شهری توسط شهرداری انجام می‌گیرد و اداره كل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان نیز بعد از شهرداری دارای بیشترین پروژه های افتتاحی است.

فرماندار مشهد با بیان اینکه اعتبار اولیه شهرستان مشهد در سال جاری 881 هزار میلیارد ریال بود است، گفت: این مبلغ  برای اجرا در قالب 71 برنامه و 558 پروژه به 57 دستگاه اجرایی این شهرستان اختصاص یافت. 

موحدیان به سفرهای استانی رئیس جمهور به مشهد نیز اشاره کرد و افزود: از محل مرحله نخست سفر رییس جمهور و هیات دولت به شهرستان مشهد 47 پروژه با 265 میلیارد ریال در این شهرستان تعریف شد كه به طور كامل به اجرا رسید و در دور دوم سفر استانی هیات دولت نیز 57 پروژه با 195 میلیارد ریال در شهرستان مشهد تصویب شد كه بخش اعظم آن انجام شد. 
وی ادامه داد: پروژه های مرحله سوم سفر هیات دولت در شهرستان مشهد بیشتر فرهنگی بود و در حال اجرا است و در دور چهار سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت تعدادی پروژه جمع بندی و در بخشهای مختلف برای اجرا ارائه شد. 

فرماندار مشهد با اشاره به دستاوردهای سفر های استانی رئیس جمهور به مشهد تصریح کرد: در دولتهای نهم و دهم بسیاری از پروژه های نیمه تمام كه طولانی بودن اجرای آنها در برخی موارد مشكلاتی را برای مردم ایجاد كرده بود، با اختصاص اعتبار مناسب اجرا شده و یا در دست اجرا هستند. 

فرماندار مشهد افزود: به عنوان مثال انتقال آب از سد دوستی به این شهر اگر قرار بود با روشهای قدیم تخصیص اعتبار اجرا شود، شش سال برای اجرا و تكمیل آن صرف می شد ولی در دولت نهم و دهم با اختصاص اعتبار مناسب روند اجرایی آن تسریع شد. 

موحدیان گفت: انتقال آب از سد دوستی، بهسازی ترمینال مشهد مقدس،‌ قطار شهری و دریافت اعتبارات مکفی در قسمت فرهنگ و زیارت را از دستاوردهای سفر هیئت دولت است.

وی خاطر نشان کرد: توسعه فرهنگ زیارت در مشهد نیازمند توجه جدی مسئولان است و اگر به خوبی به این مساله توجه شود مشهد از این لحاظ متحول شده و به عنوان الگوی خوبی برای سایر مناطق مطرح می شود. 

اجلاس سران کشوراهی غیرمتعدها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر