کد خبر: 1712 A

مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران در مشهد خبر داد:

در صنعت نفت و گاز نیز همواره بر استفاده از توان و تخصص نیروهای داخل كشور تاكید شده و هر روز به سمت پیشرفت بیشتر حركت كرده‌ایم و بدون شك اگر تحریم‌های بین‌المللی به وجود نمی‌آمد، نمی‌توانستیم به پیشرفت برسیم.

مشهد - ایلنا: مدیرعامل شركت انتقال گاز ایران از تشكیل كمیته خودكفایی در  10 منطقه عملیاتی انتقال گاز در سطح كشور برای مقابله با تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، رضا الماسی با بیان این مطلب افزود: كمیته خودكفایی در پاسخ به مقابله با هرگونه تحریم و كمك به پرورش ایده ها و استعداد های داخلی در سطح مناطق عملیاتی  تشكیل شده  و این كمیته موظف است نیازها را بررسی و نسبت به بومی‌سازی و تولید این كالاها به وسیله تولیدكنندگان داخلی  اقدام كند.

وی  اظهار داشت: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی فعالیت محوری و ارزشمندی در راستای حركت پرشتاب به سوی خود كفایی در حال انجام است كه ساخت  دستگاه سرد کن لوله   توسط متخصصان توانمند ایرانی، از مصادیق بارز آن است.

الماسی با بیان  این که صنعت گاز ایران در مسیر بومی سازی و خودکفایی گام بر می دارد، افزود: ایران اسلامی در 30 سال اخیر در برابر دشمنان ایستادگی كرده و در هیچ زمانی در برابر تحریم‌های بین‌المللی دچار شكست نشده و دشمنان نیز به خوبی به این امر واقف هستند.

عضو شورای مدیران صنعت گاز كشور ادامه داد: در صنعت نفت و گاز نیز همواره بر استفاده از توان و تخصص نیروهای داخل كشور تاكید شده و هر روز به سمت پیشرفت بیشتر حركت كرده‌ایم و بدون شك اگر تحریم‌های بین‌المللی به وجود نمی‌آمد، نمی‌توانستیم به پیشرفت برسیم.

وی تصریح كرد: تامین كالاها و اقلام مورد نظر توسط شركت‌های داخلی بسیار مهم و ارزشمند است و این امر مهم سبب می‌شود كه در تامین قطعات نیز خودكفا شویم و نیازی به هیچ كشوری نداشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر