کد خبر: 2537 A

شهرک دانش و سلامت مشهد با 4 بیمارستان تخصصی کودکان، امداد و نجات، زنان و سرطان و همچنین 5 دانشکده در این شهر ساخته خواهد شد.

مشهد - ایلنا: مدیر فنی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد ساخت 4 بیمارستان  تخصصی و 5 دانشکده را از برنامه های این دانشگاه در شهرک دانش و سلامت برشمرد.

به گزارش ایلنا از مشهد، مهندس علی رحیمی مومن با اشاره به اینکه شهرک دانش و سلامت دانشگاه در مساحت 132 هکتار در بهترین نقطه از شهر مقدس مشهد قرار گرفته است، اظهار داشت:‌ ایجاد فضاهای درمانی، اداری، فرهنگی و آموزشی از برنامه‌هایی است که در افق 20 ساله در این شهرک پیاده می‌شود.
 
وی ساخت بیمارستان‌های تخصصی کودکان اکبر، 300 تختخوابه امداد و نجات جنوب، فوق تخصصی زنان و بیمارستان تخصصی سرطان را از برنامه های این شهرک برشمرد و اظهار داشت:‌در حال حاضر کار ساخت بیمارستان های تخصصی کودکان اکبر، 300 تختخوابه امداد و نجات جنوب در بخش جنوبی اراضی در حال اجراست و دو بیمارستان دیگر نیز که در دور چهارم سفر رئیس جمهور به تصویب رسیده است نیز پس از انجام مراحل قانونی و اخذ مجوز از کمیسیون 215 اجرایی می شود.
 
مدیر فنی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد ساخت دانشکده‌های طب سنتی، علوم و فنون نوین، دانشکده پیراپزشکی، دانشگاه بین المللی و دانشکده بهداشت را از دیگر برنامه‌های شهرک دانش و سلامت در بخش توسعه خدمات آموزشی دانشگاه برشمرد.
 
مهندس رحیمی با اشاره به اینکه ‌ساخت مرکز همایشهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با زیر بنای 18 هزار متر مربع و دو سالن با ظرفیت یک هزار و 600 نفر از دیگر برنامه های این شهرک به شمار می رود اظهار داشت:‌این طرح در حال حاضر مراحل طراحی آن به اتمام رسیده است و پیش بینی می شود تا یک ماه آینده کار اجرایی آن آغاز شود.
 
وی ساخت مراکز توریسم درمانی در قالب 5بیمارستان و مجتمع درمانی با 5 تخصص خاص که در حال حاضر در مرحله لکه گذاری قرار دارد از دیگر برنامه های شهرک دانش و سلامت به شمار می رود و برنامه ریزی شده است که در ساخت آنها از بخش خصوصی نیز استفاده می شود
 
مدیر فنی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد مطب های پزشکان، مراکز تشخیصی، کلینیک های ویژه و پاراکلینیک ها و خوابگاههای دانشجویی را از دیگر برنامه های این شهرک برشمرد
 
وی گفت:بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ‌پروژه های طراحی شده در شهرک دانش و سلامت در یک افق 3 تا 20 ساله از محل اعتبارات ملی، استانی، درون سازمانی و بخش خصوصی به بهره برداری خواهد رسید و با بهره برداری آن گام مهمی در راستای توسعه خدمات بهداشتی درمانی، آموزشی و فرهنگی در شرق کشور برداشته می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر