کد خبر: 2940 A

آیت الله علم الهدی:

در سال گذشته شاهد ورود بیش از 1 میلیون و100 هزار زائر خارجی به مشهد بودیم و لیكن از ظرفیت عظیم این گردشگران در زمینه های اقتصادی، صدور انقلاب و تعالیم آموزه های ضد استكباری استفاده مطلوب نمی شود.

مشهد - ایلنا: امام جمعه مشهد گفت: در حال حاضر مهمترین پروژه دولت نهم در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری احیاء و ساماندهی جاده ولایت است.

به گزارش ایلنا از مشهد، آیت الله علم الهدی در نشست معاون پارلمانی این سازمان افزود: بسیاری از طرح های فرهنگی سازمان ها پس از واگذاری دولتها پیگیری نمی شود، لذا با عنایت به اینكه این پروژ ه عظیم در دولت نهم كلید خورده است لازم است امكانات گردشگری،‌اقامتی و تفریحی جهت رفاه زائرین مسیر جاده ولایت فراهم شود تا قبل از پایان دولت به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به عدم بهره مندی از پتانسیل گردشگران خارجی گفت: در سال گذشته شاهد ورود بیش از 1 میلیون و100 هزار زائر خارجی به مشهد بودیم و لیكن از ظرفیت عظیم این گردشگران در زمینه‌های اقتصادی، صدور انقلاب و تعالیم آموزه های ضد استكباری استفاده مطلوب نمی شود.

حضرت آیت الله علم الهدی با اظهار خرسندی از عملكرد این اداره گل گفت: در سال های اولیه تشكیل دولت نهم كاستی هایی در این اداره كل به چشم می خورد كه به حمد ا... در سالهای اخیر میراث فرهنگی در راستای ارزشها گام برداشته و علیرغم كمبود امكانات و پیچیدگی های فرهنگی تعامل شایسته ای با نیروی انتظامی در خصوص كنترل واحد های اقامتی و سایر نهادها داشته است.

معاون پارلمانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات سازمان اظهار داشت: حركت عظیم این سازمان در حوزه گردشگری مذهبی در سال گذشته تخصیص 50 میلیارد تومان اعتبار ویژه مساجد جامع كشور و با هدف مرمت و احیای بناهای مذهبی و مساجد بوده است كه امسال این توفیق ایجاد شد كه به28 مسجد جامع این استان 3 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار مرمت و بازسازی تعلق گرفت.

دكتر نجفی افزود: در خراسان رضوی جهت فراهم نمودن تسهیلات به زائرینی كه به حرم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مشرف می شوند 81 سرویس بهداشتی و نمازخانه بین راهی احداث شده است.

مجتبی رجایی خراسانی سرپرست اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز اظهار داشت: مرمت و احیاء 4 رباط تاریخی خاكستری، سنگ بست، سید آباد و طرق برای اسكان و استفاده زائرین پیاده و احیای 28 مسجد جامع با انعقاد تفاهم نامه و جلب نظر ائمه محترم جمعه شهرستان ها و بهسازی 16 نمازخانه و وضوخانه بین راهی از مهمترین اقدامات این اداره كل در حوزه گردشگری مذهبی می باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر