کد خبر: 2956 A

در این نمایشگاه كه هفتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در این كشور نیز محسوب می شود 40 شركت ایرانی و 40 شركت افغانی در زمینه های یاد شده توانمندی های خود را ارائه می دهند.

 مشهد - ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با محوریت خراسان رضوی در كشور افغانستان می تواند به رونق اقتصادی و گسترش هرچه بیشتر روابط تجاری فیمابین منجر شود.

به گزارش ایلنا از مشهد علی صفرزاده كه به منظور افتتاح دومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با محوریت خراسان رضوی در كشور افغانستان حضور یافته است اظهار داشت: ایران و افغانستان ریشه های فرهنگی و اعتقادی بسیار قوی با یکدیگر دارند که همین مساله بستر را برای توسعه سایر سرمایه گذاری ها به ویژه در زمینه های اقتصادی  فراهم می کند.

وی افزود: وجود مرزهای مشترك طولانی، حسن همجواری و قرار گرفتن این كشور در مسیر كریدور جنوب – شمال و نقطه اتصال به كشور های آسیای میانه، مشابهت در فرهنگ مصرف و وجود اشتراكات فراوان در دین، زبان و فرهنگ دو كشور، بر وجود پتانسیل های فراوان همكاری و چشم انداز درخشان توسعه روابط اقتصادی میان دو كشور دلالت دارد.

صفرزاده با بیان اینكه بی تردید برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان فرصت مطلوبی جهت حضور حداکثری واحدهای اقتصادی کشور به شمار می رود گفت: این امر علاوه برآن به تعمیق روابط سیاسی - اقتصادی و اجتماعی میان دو کشور منجر می شود.

وی تصریح كرد: ایران و افغانستان از دیرباز دارای اشتراكات و پیوندهای عمیق مذهبی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بوده و تلاش مسئولان دو كشور نیز مستمراً بر تعمیق و گسترش این روابط استوار بوده است.

رئیس سازمان صنعت،، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: بازار افغانستان شرایط بسیار مطلوبی برای صنعتگران و تولید کنندگان برجسته ایرانی محسوب می شود تا بتوانند در این فضا گام های اقتصادی بلندی بردارند.

صفرزاده تاكید كرد: حضور پرشور و متنوع واحدهای اقتصادی از حوزه های كالایی صنایع غذایی، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، بازرگانی عمومی، ماشین آلات، صنایع فلزی و لوازم خانگی، الكترونیك، مواد شوینده و بهداشتی، ایزوگام و غیره در این نمایشگاه، نوید بخش توسعه همكاری ها و رفع نیازهای طرفین در همه حوزه های اقتصادی مورد نیاز است.

دومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با محوریت خراسان رضوی با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران توسط شركت نمایشگاههای بین المللی مشهد از 8 تا 10 شهریور سال جاری در شهر كابل افغانستان برگزار می شود.

در این نمایشگاه كه هفتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در این كشور نیز محسوب می شود 40 شركت ایرانی و 40 شركت افغانی در زمینه های یاد شده توانمندی های خود را ارائه می دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر