کد خبر: 2986 A

استاندار خراسان رضوی:

خرید تجهیزات لازم برای توسعه سیستم حمل و نقل زائران از سوی شهرداری مشهد در حالی به تازگی صورت گرفته است كه استانداری خراسان رضوی هشت ماه پیش 120 میلیارد ریال از بودجه زیارت را برای این موضوع به شهرداری پرداخت كرده است.

مشهد - ایلنا:  استاندار خراسان رضوی گفت: ضرورت گرامیداشت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از تجلیل از شهدا و ایثارگران می باشد.
 
به گزارش ایلنا از مشهد، محمود صلاحی در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: رمز بقا و ایستادگی نظام اسلامی در برابر نظام سلطه و ترس دشمنان برای رویارویی مستقیم، حاصل فرهنگ شهادت طلبی، حق جویی و ایثارگری در ملت ایران است.
 
وی ادامه داد: هرچند انجام اقدامات تبلیغاتی برای دستاوردهای مختلف كشور اعم از علمی و غیر علمی موجه و لازم است اما این مسئله نباید منجر به غفلت از فرهنگ سازی و تبلیغات در مسایل بنیادی ازجمله فرهنگ ایثار و شهادت شود.
 
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: گذشت زمان و ایجاد شرایط حساس  كنونی در منطقه، عمق و  اهمیت تاكیدات مقام معظم رهبری به عنوان بزرگ دیده بان انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم زنده نگه داشتن یاد شهدا و فرهنگ ایثارگری ر ا بیش از پیش آشكار كرده است.
 
وی تصریح كرد: اگر برخی ملت ها كه مورد ستم واقع شدند نگاهی مشابه با نگاه ملت ایران به مسئله دفاع داشتند امروز تلفات انسانی كمتر و عزت بیشتری داشتند.
 
صلاحی اضافه كرد: ملت ایران بهای استقلال، امنیت و حركتش به سمت پیشرفت و توسعه را با بذل جان و سلامتی عزیزترین فرزندانش پرداخت كرده است.
 
استاندار خراسان رضوی وظیفه آحاد مختلف مردم به ویژه مسوولان برای پاسداشت ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را سنگین توصیف و اضافه كرد: تمام نهادها اعم از دولتی و غیر دولتی نباید برای انجام وظیفه انسانی و تكلیف اخلاقی شان در این حوزه منتظر ابلاغیه و یا عضویت در ستادی خاص باشند.
 
به گفته وی تربیت صحیح نسل فعلی به عنوان مدافعان انقلاب اسلامی وظیفه ای همگانی است كه انجام آن تنها با فعالیت دستگاهی خاص مانند آموزش و پرورش تحقق نخواهد یافت.

صلاحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی مطالب مندرج در جراید در خصوص صرف بودجه زیارت در موارد غیر ضروری مانند امور تبلیغاتی تاكید كرد: تاكنون حتی ریالی از این بودجه برای اموری اینچنین صرف نشده است.
 
وی دراین باره افزود: خرید تجهیزات لازم برای توسعه سیستم حمل و نقل زائران از سوی شهرداری مشهد در حالی به تازگی صورت گرفته است كه استانداری خراسان رضوی هشت ماه پیش 120 میلیارد ریال از بودجه زیارت را  برای این موضوع به شهرداری پرداخت كرده است.
 
استاندار خراسان رضوی با بیان اینكه برخورداری از بهترین و فاخرترین موزه دفاع مقدس برازنده استان است ادامه داد: حضور سالانه بیش از 28میلیون زائر و فراغت آنان فرصتی بی بدیل برای بازدید از این موزه فراهم خواهد آورد.
 
وی تاخیر در آغاز این پروژه را ناشی از ناهماهنگی میان نهادهای ذی ربط و انجام امور تشریفاتی دانست و گفت: در صورت آغاز آن طی سال جاری نه تنها از بودجه استان بلكه با رایزنی های لازم با شخص رییس جمهور، اعتباراتی در خور توجه به این پروژه اختصاص خواهد یافت.
 
استاندار خراسان رضوی از شهرداری مشهد خواست تا نسبت به ساخت سالانه یك تندیس از شهدای شناخته شده استان در مشهد اقدام نماید.
 
محمد غفاری معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه جای برگزاری نمایشگاه دفاع نرم در برنامه های پیش بینی شده برای هفته دفاع مقدس امسال را خالی عنوان كرد و گفت: هرچند تاكنون نمایشگاه های متعددی با موضوع جنگ نرم برپا شده است اما بایستی به صورت متمركز، گزیده ای از اقدامات انجام شده از سوی ایران برای مقابله با این هجمه كه از سال 68 به طور علنی آغاز شده، در معرض دید عموم قرار گیرد.
 
غفاری مسئله دفاع مقدس را یكی از موضوعات محوری در جلسات شورای فرهنگ عمومی برشمرد و افزود: باید ماحصل طرح این موضوعات در جمع مدیران ارشد استان و اختصاص بودجه های قابل توجه به اجرای برنامه های این حوزه رصد و ارزیابی شود.
 
وی برگزاری همایش های علمی و تخصصی در حوزه دفاع مقدس را ضروری دانست و گفت:  هرچند بیان مسایل جنگ هشت ساله با بیان حماسی و تاریخی ضروری ست اما آنچه كه با توجه به شبهات القا شده به نسل جوان ضروری به نظر می رسد پرداختن به بعد تحلیلی، فلسفی و چرایی جنگ تحمیلی ست.
 
وی با تاكید بر جلوگیری از اجرای برنامه های این هفته صرفا توسط دستگاه های اجرایی اظهار داشت: دخالت دادن قشرهای مختلف در این موضوع و نظارت دستگاه های مسوول، بر غنا و تنوع برنامه ها خواهد افزود.
 
گفتنی ست در این جلسه فرماندهان ارتش و سپاه، مدیران كل و مدیران مسوول روزنامه های خراسان، قدس و شهرآرا به بیان دیدگاه های خود برای برگزاری هرچه بهتر برنامه های امسال پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر