کد خبر: 343 A

آیت الله صافی گلپایگانی در مشهد:

آیت الله صافی گلپایگانی در پایان با اشاره به مشكلات اقتصادی موجود از مسئولان خواست تانسبت به تسریع در رفع آنها برنامه‌ریزی كنند و در این شرایط تعامل بیشتری با مردم داشته باشند.

مشهد - ایلنا: آیت الله صافی گلپایگانی نیز در این دیدار با اشاره به محدود بودن فرصت خدمت رسانی به مردم توسط مسوولان اظهارداشت: باید از این فرصت ‌‌نهایت استفاده را برد.

به گزارش ایلنا از مشهد، آیت الله صافی در دیدار با استاندار خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: خدمت به مردم در هر پست و موقعیتی مورد رضای پروردگار است اما خدمت در استانی که منتسب به امام رضا (ع) می‌باشد، از فضیلت بیشتری برخوردار است.

این مرجع تقلید امکانات موجود در استان و توسعه هرگونه فعالیت فرهنگی و اقتصادی را مرهون وجود بارگاه امام رضا (ع) دانست و تاکید کرد: باید از این فرصت در جهت نشر معارف اهل بیت علیهم السلام و ارائه این معارف به دنیا بهره جست.

آیت الله صافی گلپایگانی از مسوولان خواست در برنامه ریزی‌هایشان به حفظ قداست مشهد توجه داشته باشند و با انجام اقدامات فرهنگی به توسعه ونشر فرهنگ رضوی در جامعه پرداخته کنند.

وی گفت: باید فعالیت مراکز حوزوی و دانشگاهی این استان با سایر استان‌ها متفاوت و دارای رنگ و بوی رضوی باشد.

این مرجع عالی قدر شیعه در ادامه از سفر حضرت رضا (ع) به خراسان به عنوان عامل احیای اسلام و فرهنگ شیعه یاد کرد و افزود: به برکت حضور ایشان، مشهد به عنوان کانون انتشار علوم شناخته و منشا وبرکات فراوانی شده است.

آیت الله صافی گلپایگانی در پایان با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود از مسوولان خواست تانسبت به تسریع در رفع آن‌ها برنامه ریزی کنند ودر این شرایط تعامل بیشتری با مردم داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به روز قدس، حضور مردم در راهپیمایی امسال را گسترده پیش بینی و تصریح کرد: مردم عزیز ایران برای شرکت در این قبیل برنامه‌ها که نجات مسلمانان و حفظ هویت اسلامی را به همراه دارد، نیازی به سفارش ندارند.

محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار به تشریح موقعیت استان پرداخت و اظهارداشت: این استان باتوجه به وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) سالانه شاهد تردد حدود ۲۸میلیون زائر است که دومیلیون نفر از آنان را زائران خارجی تشکیل می‌دهند.

وی افزود: به منظور تامین زیرساخت‌های این حضور استقرار ۵۰درصد اماکن اقامتی کشور، ۵۰ درصد ظرفیت حمل ونقل ریلی و ۴۶ درصد ظرفیت حمل و نقل هوایی به مشهد مقدس اختصاص یافته است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به جمعیت شش میلیونی و وسعت ۱۱۷ هزار کیلومتری استان اظهار داشت: این استان نه تنها به دلیل برخورداری از مرزی هزار کیلومتری باکشورهای افغانستان و ترکمنستان بلکه به دلیل تولید سالانه ۷. ۵میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و شش هزار واحد صنعتی، از موقعیتی ویژه برخوردار است.

استاندار خراسان رضوی خدمت در این استان را توفیقی برای خود وتمامی مدیران دانست وبر اهتمام همه مسسولان استان در جهت ارتقای خدمت رسانی به زایران و مجاوران تاکید کرد.

جمعی از مدیران استان، استاندار خراسان رضوی را در این دیدار همراهی کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر