کد خبر: 40129 A

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی:

بخش تولید بدهکاری زیادی به وزارت نیرو دارد و در سالی که تولید ملی، سرمایه و کار ایرانی نام گرفته، نباید به بخش تولید و صنعت‌گران نگاه ویژه داشت؟

مشهد – ایلنا: رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی گفت: تولیدکنندگان انرژی در اقتصاد مقاومتی نیازمند فرمول حمایتی از سوی بخش دولتی هستند.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد‌حسین روشنک اظهار کرد: در شرایط اقتصاد مقاومتی و تحریم، هر بخش کوچک و بزرگ وظایف مهمی بر عهده دارند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین بخش‌های تاثیرگذار در مسیر اقتصاد مقاومتی، بخش تامین انرژی است و از همین حیث نیازمند نگاه جدی و برنامه‌ریزی مدون در این بخش هستیم.

روشنک با بیان اینکه تولیدکنندگان انرژی در اقتصاد مقاومتی نیازمند فرمول حمایتی از سوی بخش دولتی هستند، خاطرنشان کرد: انرژی برق به منزله خون در رگ تولید است و بکارگیری تمهیداتی برای قوت چراغ تولید اصلی جدی است.

وی تصریح کرد: بخش تولید بدهکاری زیادی به وزارت نیرو دارد و در سالی که تولید ملی، سرمایه و کار ایرانی نام گرفته، نباید به بخش تولید و صنعت‌گران نگاه ویژه داشت؟

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی از تعهد نداشتن دولت نسبت به پرداخت درصدی مازاد به بخش‌های تولیدی از محل درآمد یارانه‌ها یاد کرد و گفت: دولت در این زمینه ذره‌ای از تعهد قانونی و شرعی خود را انجام نداد و در شرایطی که شرکت‌ها توان اقتصادی نداشته در سال تولید ملی با ضعف‌های زیادی در بخش تولید مواجه هستیم.

روشنک یادآور شد: در سال تولید ملی، سرمایه و كار ایرانی باید بخش دولتی بیش از پیش توجه خود را معطوف فعالان اقتصادی كه عمده آن را تولید‌كنندگان و صنعتگران تشكیل می‌دهند، كند.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری دومین همایش فرصت‌ها و چالش‌های کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی(برق)، اظهار كرد: این همایش در بحث تعیین ارتباط میان تولید و صنعت با وزارت نیرو نقش تعیین‌كننده دارد.

روشنك تاكید كرد: در بحث انرژی دو سیستم تولید و مصرف تعریف می‌شود كه میان این دو سیستم، تشكیلات دولتی به نام وزارت نیرو كه تنظیم‌كننده روابط این دو سیستم است وجود دارد؛ از این حیث تعیین دامنه روابط و شرح وظایف آنان در مسیر ارتقا انرژی ملزم است.

گفتنی است دومین همایش فرصت‌ها و چالش‌های کسب و کار در تجارت الکتریکی چهارم و پنجم بهمن‌ماه سال جاری در هتل پردیسان مشهد برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر