کد خبر: 4108 A

نخستین دفتر صندوق توسعه شهری نمایندگی آسیا در مشهد راه اندازی خواهد شد که این دفتر یک هویت بین المللی به پایتخت معنوی ایران خواهد بخشید.

مشهد - ایلنا: معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد با انتقاد از بخش خبری 20:30 سیما به تشریح مهمترین دستاورد های کسب شده مشهد در ششمین مجمع جهانی شهرهای دنیا در ناپل ایتالیا پرداخت.

به گزارش ایلنا از مشهد، مهدی برادران در یک نشست خبری با اشاره به با اهمیت بودن دیپلماسی شهری در جهان امروز گفت: امروزه به موازات دیپلماسی دولت‌ها، دیپلماسی میان شهرها نیز گسترش پیدا کرده است و مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران در معرض این دیپلماسی قرار گرفته است. 

وی با بیان این که مشهد به عنوان یکی از شهرهای موفق در عرصه دیپلماسی شهری است اظهار داشت: پایتخت معنوی ایران با توجه به این جایگاه می‌تواند در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد با اشاره به حضور شهرداری مشهد در اجلاس جهانی کلانشهر ها در ناپل ایتالیا گفت: این گردهمایی با موضوع آینده شهری در محورهای طراحی شهری، نهادها و مقررات، شهرهای مولد و حمل و نقل شهری برگزار شد و از ایران نیز سه هیات متشکل از نمایندگان دولت، نمایندگان شهرداری تهران و شهرداری مشهد حضور پیدا کردند. 

برادران با بیان اینکه در این اجلاس از مشهد به‌عنوان شهری که در آموزش و برنامه ریزی شهری در سطح جهان پیشرو است، تقدیر شد ادامه داد: از مهم‌ترین دستاوردهای این اجلاس نشست‌های مشترکی بود که با شهردار چند شهر و اتحادیه‌ها داشتیم که به دنبال آن چند تفاهم نامه نیز منعقد شد. 

وی با انتقاد از بخش خبری 20:30 که این اجلاس را بی اهمیت و حضور 200 نفر از ایران را بی نتیجه عنوان کرده بود تصریح کرد: این اجلاس دستاورد های مهمی برای مشهد داشته است و نباید اینگونه به تخریب و انتقاد رسانه ای پرداخت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد برادران همچنین از راه اندازی نخستین دفتر صندوق توسعه شهری در مشهد که نمایندگی آسیا است خبر داد و افزود: فعالیت این دفتر در مشهد بالابرنده اهمیت این شهر خواهد بود و یک هویت بین المللی به پایتخت معنوی ایران خواهد بخشید. 

برادران تصریح کرد: به محض اینکه دفتر صندوق توسعه شهری در مشهد راه اندازی شود باید کلیه عضوهای این صندوق در آسیا برای استفاده از امکانات آن از طریق دفتر مشهد عمل کنند. 

وی ادامه داد: شهردار مشهد یکی از 6 عضو اصلی هیات مدیره این صندوق است که راه‌اندازی دفتر آن در مشهد به ظرفیت‌سازی‌ها در این کلان‌شهر کمک خواهد کرد.

شهرداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر