کد خبر: 4109 A

توسعه روابط منطقه ای یكی از راه های مقابله با توطئه دنیای استكباراست، زیرا آنها از ارتباط دو سویه كشورها خشمگین هستند و برای ایجاد موانع تلاش می کنند.

مشهد – ایلنا: استاندار خراسان رضوی از تلاش برای انتقال دستاوردهای علمی وتقویت روابط مبتنی برتامین منافع متقابل كشورها به عنوان سیاست دولت و ملت ایران را یاد كرد.

 به گزارش ایلنا از مشهد،  محمود صلاحی در دیدار با سركنسول جدید قزاقزستان در گرگان كه در آغاز ماموریت خود به خراسان رضوی سفر كرده بود، اظهار داشت: فصل جدیدی در تعامل و همكاری بین كشورهای آسیایی به ویژه بلوك شرق آغاز شده كه مبتنی بر منافع طرفین است.

وی با اشاره به خشم دنیای استكبار از ارتباط دو سویه كشورها و انجام كارشكنی های فراوان برای ایجاد موانعی در این مسیر گفت: توسعه روابط منطقه ای یكی از راه های مقابله با این توطئه است.

وی در ادامه با اشاره به موضوع خواهر خواندگی بین استان قراقزستان جنوبی و خراسان رضوی خواستار گسترش توسعه مناسبات با تمام استان های این كشور شد.

صلاحی با برشمردن مزیت های خراسان رضوی در زمینه های صنعتی، معدنی، و كشاورزی برای طرف قراقزستانی افزود: 
از حضور سرمایه گذاران قراقزستانی در استان حمایت می كنیم.

وی ابراز امیدواری كرد:  تسهیل در فرآیند سرمایه گذاری برای  سرمایه گذاران استان مد نظر مسوولان این كشور قرار گیرد.

اونتالاب اونالبایف سركنسول جدید قزاقزستان در گرگان نیز ضمن ابزار خرسندی از حضورش در مشهد، مراودات دو كشور را در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و نیز سیاسی بسیار مطلوب توصیف و تصریح كرد: سران كشور قزاقستان همچون مسوولان ایرانی بر توسعه روابط دو جانبه مصمم هستند.

وی ادامه داد: این روابط حسنه تنها محدود به مسایل داخلی نیست و ایران و قزاقستان در سطح بین المللی نیز سیاست های حمایتی همسویی دارند.

در این دیدار نماینده وزارت خارجه در شمال و شمال شرق كشور نیز حضور داشت.

استانداری خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر